Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwarium proste vs. profil

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Akwarium proste vs. profil

Post autor: -donio- »

Nie rozumiem poco zmieniać profil na proste?
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez -donio-, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Bo profilowane akwaria są do du^^y ;] jedyny wyjątek to akwa Mirka :P ale otwarte i proste byłoby fajniejsze jeszcze bardziej ;)
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Post autor: -donio- »

Wciąż nie rozumiem dlaczego ich tak nie lubisz(cie). :roll:
Jakie są jego wady?
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Główną wadą zbiornika profilowanego jest to , że bardzo zniekształca . Drugi powód , to chociażby pokrywa , gorzej jest zrobić pokrywę . Po trzecie , to brak głębi , tzn. ja mam np 112l o wym 80 x 35 szer x 40 wys , ale 35 to jest na wypięciu łuku a w najwęższym miejscu chyba 25 cm .
Sam kupując pomyślałem sobie , że będzie ładne , teraz w życiu nie kupię profilowanego
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

boggi pisze:Główną wadą zbiornika profilowanego jest to , że bardzo zniekształca .
Tu akurat boggi się z tobą zgodzić nie mogę. Sam mam akwarium 112 l profilowane i żadnych zniekształceń nie zauważam. Co do pokrywy też mam inne zdanie (ja akurat mam u siebie pokrywę Wromarka z zestawu i też udało mi się zmieścić 3 x 24 W, trochę roboty przy tym było ale koniec końców sie udalo).
Choć teraz jak bym kupował to też bym kupił płaskie (ale to bardziej ze względu na litraż niż na w/w powody)
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Mateusz »

krzysiekb4 pisze:Sam mam akwarium 112 l profilowane i żadnych zniekształceń nie zauważam.
Bo nie masz porównania. Gdybyś miał wszystko to samo w prostym, np. opti white - to byś wtedy zauważył :lol:
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Z optiwhite to ty mi nie wysksuj :) Bo to jest całkowicie inna klasa szyb :)
A co do porównania to mam, bo zanim miałem to akwa miałem wcześniej akwaria płaskie.
To jest poprostu kwestia gustu :)
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Dobrze koledzy , ale ani się nie obejrzeliśmy i wątek kolegi stał się mała wokandą w całkiem innej sprawie , proponuje zakończyć tę rozmowę . Kolega -donio- może oczywiście założyć nowy wątek w innym dziale i tam możemy sobie podyskutować , nie zakłócając spokojnej galerii . Taki wątek może być bardzo przydatny , dla innych kolegów i przede wszystkim , nowym kolegom i koleżankom
-donio-
Posty: 2045
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:06
Imię: ...
Lokalizacja: ..
Płeć:

Akwarium proste, a profilowane.

Post autor: -donio- »

Piszcie swoje opinie na temat tych zbiorników ;)
Markiz

Post autor: Markiz »

Profil-zniekształca ryby, zniekształca rośliny i jest trudny do czyszczenia
"Wojewódzki jest na nie" :mrgreen:
Marcelina
Posty: 78
Rejestracja: 23 lis 2009, 20:02
Imię: Marcelina
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Marcelina »

Dajcie się jeszcze dorzucić w tym watku...... widzieliście profilowane wklęsłe? Czaderskie, ale patrząc z bliska- nos przy szybie. Człowiek sie czuje jakby był w środku akwarium.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A wykręćcie sobie profil odwrotnie - płaska strona do przodu, profil do tyłu. Próbował ktoś takiego patentu? Może jakąś głębie by się uzyskało w ten sposób?:P
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

ja tam ma profilowane i jednak wolę proste. Wcześniej miałem proste i po zalaniu i posadzeniu roślin w profilu, musiałem się przyzwyczajać do "nowego" obrazu chyba przez miesiąc. Teraz się już przyzwyczaiłem trochę, ale i tak wole proste. Profil załamuje obraz, "ścieśna" go wogóle jest takie dziwne. Samo szkło może i wygląda atrakcyjniej, ale przecież oglądamy to co w środku i tu lepsze są te z prostą szybą.

Co do OW, to nie porównujmy ferrari do malucha ;)
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

comatose pisze:A wykręćcie sobie profil odwrotnie - płaska strona do przodu, profil do tyłu.
Tym żeś mnie rozwalił :D
Najlepszy sposób dla marudzących :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”