Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zakładam iwagumi i proszę o porady

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
yankees
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:36
Imię: stev
Lokalizacja: rz
Płeć:

Post autor: yankees »

Witam :P Przymierzam się do założenia iwagumi :P i mam takie pytania :

- czy te kamule nie zatwardzaja wody ? i gdzie w rzeszowie moge kupic jakieś kamule co nie zatwardzaja wody ( jak najtansze :P )

- czy przy bimbrowni gloska będzie rosła i czy ciężko jest ją utrzymac ?
Awatar użytkownika
daquid
Posty: 867
Rejestracja: 19 paź 2009, 18:42
Imię: Dawid
Lokalizacja: Hermanowa
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: daquid »

yankees pisze: - czy przy bimbrowni gloska będzie rosła i czy ciężko jest ją utrzymac ?
Przy bimbrowni nawet dnia nie wytrzyma. Chyba, że bimbrownia wysyła do niej jakieś dobre fale życia :mrgreen:

A tak na poważnie to zależy ile światła będzie w baniaku.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

yankees, jeśli zamierzasz założyć iwagumi (a jest to twoje pierwsze tego typu akwarium), zalecam skorzystać z rad zamieszczonych w tym artykule: http://rzefa.podforak.ayz.pl/viewtopic.php?t=595
yankees pisze:- czy te kamule nie zatwardzaja wody ?
które kamienie? Nie podałeś żadnego linku.
yankees pisze:gdzie w rzeszowie moge kupic jakieś kamule co nie zatwardzają wody
W sumie w większości sklepów zoo. Największy wybór widziałem w Iguanie i Aquatice. Swego czasu też w majstrze były ciekawe kamienie, ale ostatnio jak tam byłem, to sklep cierpiał na brak towaru. Ale wybrać się zawsze można. Ciekawe kamulce kosztują ok. 10 zł/kg i są dość ciężkie, zatem licz się z dużym na nie wydatkiem. Ja stosowałem lawę wulkaniczną, ale nie wygląda to najlepiej. Nie ten efekt.
yankees pisze:- czy przy bimbrowni gloska będzie rosła i czy ciężko jest ją utrzymac ?
wiesz, z własnego doświadczenia powiem ci, że stosując bimbrownię to się raczej zniechęcisz do akwarystyki a nie bardziej nią zainteresujesz (no chyba, że jesteś "hardkorowym kombinatorem - majsterkowiczem) :P Bimbrownia oprócz cełodwa wypluwa również małocząsteczkowe związki organiczne, które to są częstą przyczyną glonów (oczywiście nie jest to reguła). Poz tym bimrownia pracuje bardzo niestabilnie. Raz dusi wszystko co żyje, a na drugi dzień ledwo zipie. Wiem, że butla wysokociśnieniowa wo dość duży wydatek, ale stosując ją będziesz zajmował się tworzeniem pięknych aranżacji, a nie walką z glonem.

Co do glossostigmy. Roślina potrzebuje światło (0,5 w/l to minimum) i odpowiednie nawożenie nie tylko CO2, ale również innymi pierwiastkami. Przy jakimkolwiek braku, roślina idzie w górę. Bimbrownia pracuje bardzo niestabilnie, to i glosia będzie "dziwnie" rosła. Przy zapewnieniu odpowiednich warunków rośnie jak chwast.
yankees
Posty: 237
Rejestracja: 22 paź 2009, 19:36
Imię: stev
Lokalizacja: rz
Płeć:

Post autor: yankees »

sorry ale ja nie zkladalem tego tematu :D to co napisalem w 1 poscie to do twojego byłego iwagumi :D
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

No to w sumie w moim poprzednim poście wszystko jest wyjaśnione. Jak coś to pytaj.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”