Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czym zmyć glony z silikonu w akwarium

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Czym zmyć glony z silikonu w akwarium

Post autor: nazer »

Witam...
Zmuszony jestem zrobić restart, akwarium już umyte, ale nie umiem zmyć glonów, które nota bene przez moje lenistwo zarosły mi silikon w rogach akwarium...
Może macie jakiś dobry patent???
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ja używałem szczoteczki do żębów.
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Ja używam takiej szczotki do paznokci (?) , ogólnie do szorowania do kupienia w gospodarstwie domowym
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

dzięki za rady, ale ten glon jakby wżarł się w ten silikon, próbowałem szczoteczką do zębów, ale nie daje rady, spróbuję to do paznokci ma twardsze włosie.... dzięki za rady...
Pozdrawiam N.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Zalej wodę z octem lekko z ciepłą wadą tak jakbyś robił wodę do korniszonów glony zrobią się różowe potem same znikną zostaw całość na noc możesz też użyć perhydrol jak masz dojście używany jest do utleniania włosów kobiet
rybeczka
Posty: 7
Rejestracja: 20 cze 2016, 11:48
Imię: Olaf
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: rybeczka »

funio721 pisze:Zalej wodę z octem lekko z ciepłą wadą tak jakbyś robił wodę do korniszonów glony zrobią się różowe potem same znikną zostaw całość na noc możesz też użyć perhydrol jak masz dojście używany jest do utleniania włosów kobiet
Dokładnie tak, miałem identyczną sytuację, w sklepie polecono mi użycie octu i podziałało
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”