Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

akwarium na parapecie, czy parapet wytrzyma?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Demus
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:04
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

akwarium na parapecie, czy parapet wytrzyma?

Post autor: Demus »

Witam , mam pytanie czy parapet marmurowy (dosyć masywny) wytrzyma obciążenie akwarium o poj. 116 litrów? (od razu powiem, że komentarzom typu nie kładź tam akwarium bo będą glony itp nie są mile widziane, dla mnie czym więcej glonów tym lepiej)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Na pewno wytrzyma. No chyba, że jest źle osadzony i po prostu wylezie...
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

ile masz okapu z przodu?
jeśli pokażesz foto to Ci powiem czy utrzyma.

Na 95% to aglo...marmur.



Nawiasem, jeśli to aglomarmur lub marmur to regularne rozlewanie wody z akwarium go zniszczy.
Demus
Posty: 2
Rejestracja: 15 sty 2015, 18:04
Imię: Darek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Demus »

zdjęcie wrzucę w niedziele dopiero, ogólnie jest to stary blok a grubość ściany zewnętrznej na której jest parapet ma około połowy metra albo i więcej (pod blokiem są bunkry :D ) zalałem narazie akwarium do połowy i zobacze co się dzieje.
stan_shrimps
Mecenas
Posty: 466
Rejestracja: 17 lut 2010, 15:24
Imię: Stanisław
Lokalizacja: Łętownia
Akwarium: 82 x 30 l
Płeć:
Wiek: 58
Kontakt:

Post autor: stan_shrimps »

Jeśli akwarium będzie stało "na ścianie" a nie na wiszącym parapecie to nic nie będzie. Ew. możesz sprawdzić delikatnie jakąś szpilą (szprychą) czy pod parapetem przypadkiem nie ma pustej przestrzeni, jeśli jest to wiertarka i piana pod parapet.


Tylko tak jak pisałem, 95% przypadków kiedy klient chwali mi się marmurowym parapetem w salonie to ma aglomarmur, który poddany częstemu działaniu wody, szczególnie kwaśnej i słońca traci połysk i robi się matowy. Daj też grubszą mate (minimum 5mm podkładu pod panele sztywnego) żeby ten parapet się nie rozprężył. Do tego zabezpieczenie aglo by się przydało impregantem bo jak kiedyś ściągniesz akwarium to tu gdzie stało będzie się różnił ten parapet.

Jeśli jest to prawdziwy marmur to tym bardziej impregnat silikonowy od kamieniarza za 20-40 zł
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Re: akwarium na parapecie, czy parapet wytrzyma?

Post autor: Inc0 »

Demus pisze:Witam , mam pytanie czy parapet marmurowy (dosyć masywny) wytrzyma obciążenie akwarium o poj. 116 litrów? (od razu powiem, że komentarzom typu nie kładź tam akwarium bo będą glony itp nie są mile widziane, dla mnie czym więcej glonów tym lepiej)
glony będą ale je chcesz-spoko ,tylko wiedz że do hodowli glona parapet nie jest niezbędny( zajrzyj do tematów z akwariami sporo ludzi walczy z glonami łatwo ich się dorobić innymi metodami ) że nie wspomnę że ryzykujesz remont pokoju 116l akwarium będzie ważyło w pełni urządzone i zalane 125-140kg parapety nie sa najlepszym miejscem do ulokowania 116l akwarium nie mniej powodzenia:)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

Podczas poziomowania płaszczyzny parapetu należy zachować 2% spadek do środka pomieszczenia tak, aby np. woda spływała na podłogę. xd
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”