Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Jakie żyjątka do krewetkarium?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Jakie żyjątka do krewetkarium?

Post autor: maćko »

Witam sedecznie.
Powoli moje akwarium około 31l dojrzewa i się zastanawiam co fajnie by było tam mieć. Głównymi mieszkańcami mają być krewetki red cherry, może nic specjalnego ale nie chcę rybek czy innych stworzeń, które mi będą je lub ich młode zjadać. Podłoże to Aquasubstrate II+ więc raczej nic kopiącego. Zależy mi na roślinkach, więc odpadają roślinożercy. Akwarium jest otwarte, bez pokrywy, więc szczególnie skaczące rybki i ślimaki, które wychodzą odpadają. Jakieś rady?
-Cudaczek Chiński - jedna z moich ulubionych rybek akwariowych, jednak akwarium chyba za małe :/
-Otosek? - jak one się mają w małych zbiornikach z krewetkami - jakieś doświadczenia?
-Bojowniki - następne moje ulubione, ale to mi chyba wyjadłoby wszystkie czerwone robaczki.
-Ślimaki? - jak tak to jakie mi nie zwieją, nie rozkopią dna lub nie zjedzą roślin?

Co Wy tam trzymacie z krewetkami? :)
Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

To może jakieś małe razborki borneańskie. Nie rosną duże i nie zjadają krewetek.
Bojownik posprząta wszystkie krewecie.
Ja u siebie w roślinniaku trzymam mnóstwo krewetek wraz z rybkami pseudomugil pascai oraz furcatusy ale one skaczą.
maćko
Posty: 61
Rejestracja: 03 mar 2012, 21:59
Imię: Maciek
Lokalizacja: Rzeszów/Biała
Płeć:
Wiek: 28
Kontakt:

Post autor: maćko »

Dziękuję za odpowiedź. Poczytam o tych rybkach i zobaczę jak z ich dostępnością w Londynie.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Ja z rybek to tylko otoski bym wpuścił. Miałem kiedyś redki w ogólnym i to nie było to, teraz mam krewety bez ryb i obserwuje tyle ciekawych zachowań o których nie miałem pojęcia np. swobodne pływanie robali po całym akwarium.
Szyszka
Posty: 517
Rejestracja: 06 wrz 2016, 17:09
Imię: Szyszka
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: Szyszka »

Ja do swoich kreweciarni zastanawiałam się nad Limnopilos Naiyanetri i Hara Jerdoni ;) Nie są jakoś wybitnie drogie, ale ciężko dostać poza Internetem :)
milo
Posty: 120
Rejestracja: 05 wrz 2012, 15:19
Imię: Miłosz
Lokalizacja: Straszydle
Akwarium: 20L 60L 200L
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: milo »

Ja mam Hara Jerdoni i nie zauważyłem żadnych ataków na najmniejsze nawet krewcie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”