Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pokarm dla Paletek DISCUS LIFE - PODSTAWOWY

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Nie widzę pytania a,,o pokarm chodzi ,,paletki w naturze są wegetarianami czasem jakaś muszka może albo robaczek ,,,chyba że krowa lub jakiś wół wpadnie do wody wtedy to jakieś serce wołowe lub jakaś wątróbka ,,kurczaków nie jedzą zbyt dużo piór
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

XerX, funio721, Bardzo was proszę o powstrzymanie emocji i dyskusję na poziomie. Każdy z was może wyrazić swoje zdanie bez zbędnych nerwów.
Temat ciekawy i po to jest to forum, każdy może napisać to co sądzi bez docinków osobistych typu:
funio721 pisze:Panie administratorze proszę mi powiedzieć bo widzę że Pan każdy temat zna i o wszystkim wie
XerX pisze:Jeżeli nie masz pojęcia o czymś to się nie wypowiadaj!!!
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

funio721 pisze: Nie widzę pytania a,,o pokarm chodzi ,,paletki w naturze są wegetarianami czasem jakaś muszka może albo robaczek ,,,chyba że krowa lub jakiś wół wpadnie do wody wtedy to jakieś serce wołowe lub jakaś wątróbka ,,kurczaków nie jedzą zbyt dużo piór
No właśnie ;) Dlatego też karmienie ich mięsem ssaków jest dużą pomyłką ;)
Polecam przeczytać artykuł Pani Mierzeńskiej, tam jest sporo o ich naturalnej diecie :)
Ostatnio zmieniony 23 lut 2017, 22:56 przez Greek, łącznie zmieniany 2 razy.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Greek, ja tego nie napisałem... :P
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

Chłopaki a ja mogę znowu na ten temat sporo napisać :mrgreen: jedno jest pewne każdy musi znaleźć swój złoty środek na zdrowe i piękne ryby ;)
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Greek piszesz , że karmienie ryb mięsem ssaków to pomyłka , oczywiście , że w naturze ten gatunek i jak wiele innych nie żywi się mięsem ssaków, ale to są ryby akwariowe idziesz do sklepu i kupujesz serca wołowe za 4zł paczka i to ja bym miał na góra 4 dni A wół czy krowa jest ssaczkiem Panie Greek i we wszystkich takich konfrontacjach są ludzie co się z tym zgadzają czy nie . Ja osobiście uważam ale to jest moje spostrzeżenie że ryba to nie świnia i zje to co jej smakuje , jeżeli by nie jadły kurczaka to bym tego nie dawał... :evil: xd xd xd A Dżdżowniczkę smaczną i pożywną pocientą na kawałeczki dajesz??? pupilom
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Napisz to jeszcze raz, tylko po Polsku :)

Daj jakiś naukowy dowód na to, że ryba po kilku(nastu/dziesięciu) latach w niewoli przestaje być zwierzęciem zmiennocieplnym i staje się stałocieplnym :) Dostaniesz wtedy jednogłośnie Nobla.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Greek idz się wysikać i nie wracaj dobra.... nie chcę mi się z tobą pisać
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

:ssss:
A może jednak argumenty? :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Administracyjnie
Dyskusja polega na kulturalnej wymianie zdań. Do swojej racji można innych przekonać tylko argumentami a nie wykrzyknikami bądź zaczepnymi lub obraźliwymi zwrotami.Ta od kultury i dobrego smaku zaczyna odbiegać i iść w kiepskim w skutkach kierunku. Proszę o powrót do tonu, w jakim powinna przebiegać- bo teraz to ona prowadzi tylko do kłótni.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Masz napisane wyżej ,czytaj ze zrozumieniem Greedziuś :mrgreen:
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Niestety, nie mam napisane, bo to po prostu nie jest po polsku :) Gdyby było to bym rozumiał, bo znam ten język :) Jedyne co wyłuskałem to stwierdzenie, że ryby akwariowe można karmić sercem wołowym. Niestety nie jest to argument tylko stwierdzenie. I to stwierdzenie zostało tutaj obalone kilka razy. Ostatni raz w moim poście wyżej. Sam zresztą napisałeś "ryba akwariowa" - no to ryba akwariowa to dalej ryba. Polecam lekturę: https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryby Już czwarte słowo artykułu to słowo klucz. Zechcesz przeczytać? Bo na razie nie przeczytałeś ani wszystkich postów w tym temacie, ani mojej argumentacji, ani artykułu Pani Mierzeńskiej, który linkowałem. Gdybyś przeczytał, nie pytałbyś mnie dlaczego karmienie dżdżowniczką jest ok - bo byś to wywnioskował na podstawie przeczytanego artykułu :) Zatem polecam - przeczytaj go i dyskutujmy :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Dżoena ci napisała że dyskusja jest niepotrzebna Gredziuś więc Dobranoc zachowujesz się jak Bolek ,,wszyscy wiedzą że donosił a on w dalszym ciągu przeczy , że nie więc jak nie ruzumiesz moich wypowiedzi to robisz to celowo , bo raczej debilem nie jesteś więc cię po prostu zleje jak to się mówi potocznie
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Sądzę, że raczej napisała , że dyskusja jest potrzebna, ale na razie jej nie ma, bo wolisz się niemiło zachowywać zamiast argumentować. A szkoda, bo ja zawsze jestem chętny do dyskusji, ale kiedy druga osoba nie chce rozmawiać to trudno to robić :)
Obelgi i drwiny z mojej osoby puszczam mimo uszu.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

Administracyjnie
Widzę, że moje prośby są nieskuteczne. Zamykam temat dla oczyszczenia atmosfery
Zablokowany

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”