Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pokarm dla Paletek DISCUS LIFE - PODSTAWOWY

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Piootr88
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 11:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wolica Ługowa
Akwarium: 300
Płeć:
Wiek: 35

Pokarm dla Paletek DISCUS LIFE - PODSTAWOWY

Post autor: Piootr88 »

Witam

Chciałbym się zapytać gdzie można w Rzeszowie kupić pokarm dla paletek DISCUS LIFE - PODSTAWOWY (mix mrożony).

Drugie pytanie czy ktoś go używa? jakie są wasze opinie czy to dobry wybór ?

Dzięki, pozdrawiam
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

A nie myślałeś nad samodzielnym wykonaniem mixu dla paletek??
Będziesz miał większą pewność czy nie jest zanieczyszczony no i z czego się składa.
Pozdrawiam
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Stosowalem ok 1.5/2 lata czasu . Jeśli piszesz o firmie IT .
w gamie jest 5 lub więcej różnych pokarmów , u mnie zdecydowanie królował czosnek .
intensywna czerwień , junior , warzywny, podstawowy - niestety czosnek był najchętniej spożywany .

Jak przedmówca napisał - własny to własny , wiesz co , jak , dlaczego .
Piootr88
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 11:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wolica Ługowa
Akwarium: 300
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Piootr88 »

aha ok

może jakiś szybki prosty przepis na własny mix macie :)
ksywa
Posty: 51
Rejestracja: 25 maja 2013, 22:04
Imię: Damian
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 550, 240, 70
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: ksywa »

1,5 kg serca wołowego
0,5 kg szpinaku
4 saszetki VIBOVITU na kg serca
witamina E 6kropli

- serce dokładnie obrać z tłuszczu
- całość zmielić 2 x na drobnym sicie maszynki do mięsa, lub dostosować granulację do wielkości ryb. Na koniec żelatynę (wg opisu na opakowaniu) dodać tyle by mięso w niej nie pływało ani się nie odwarstwiało od żelatyny, całość ma być spójna i jednorodna,

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

Piootr88, Ryby są zwierzętami zimnokrwistymi (pojkilotermicznymi). Używają one tłuszczu zarówno jako źródła, jak i rezerwy energii. Miejsca odkładania tłuszczu rozmieszczone są w wielu częściach ich ciała. Ponieważ ryby są zimnokrwiste, co oznacza, że temperatura ich ciała waha się w zależności od ciepłoty środowiska, ich specjalizacja doprowadziła do tego, że maja one kwasy tłuszczowe o niskiej temperaturze topnienia. Zjawisko takie zapobiega tężeniu tłuszczów w niskich temperaturach. Zwierzęta ciepłokrwiste (w tym także człowiek) magazynują kwasy tłuszczowe o wysokiej temperaturze topnienia. Ponieważ ryby nie potrafią zasymilować tłuszczu ze zwierząt ciepłokrwistych tak dobrze, jak robią to z tłuszczami pochodzącymi od zwierząt zimnokrwistych, gromadzony on jest w ich wątrobie. Na podstawie badań przeprowadzonych na łososiach udowodniono, że w porównaniu z osobnikami karmionymi rybami te, którym podawano produkty pochodzące od ssaków (zwierząt ciepłokrwistych), wykazują ogromne nasilenie degeneracji wątroby. Serce wołowe i jakiekolwiek inne rodzaje mięsa pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych są więc wyjątkowo szkodliwe dla ryb. Ryby przystosowane są do pokarmu oferowanego im przez środowisko naturalne. Z wyjątkiem, być może, piranii z Ameryki Południowej, rzadko trafia się im do jedzenia zmielone serce wołowe; nie podawajcie więc swoim rybom tego całkowicie nienaturalnego "pokarmu". Niestety, tłuszcze pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych często są obecne także w wielu rodzajach pokarmów suchych. Używane są one bowiem nierzadko jako wypełniacz lub substancja wiążąca. Jeśli pragniemy wyświadczyć naszym pielęgnicom przysługę, nie podawajmy im pokarmu, do którego dodane zostały tłuszcze pochodzące od zwierząt ciepłokrwistych. Dobrej jakości pokarm suchy jest zrobiony z ryb lub bezkręgowców wodnych, a jako wypełnienie i substancję wiążącą zastosowano w nim olej roślinny.
Hodowcy podają swoim rybom mixy z serca. Ryba na takim pokarmie rośnie szybko i się dobrze wybarwia. Jednak takie podejście nie powinny być praktykowane przez hobbystów dla hodowcy najważniejsze jest aby ryba urosła jak najszybciej ponieważ szybko ją sprzeda. Warto dodać że mięso zwierząt stałocieplnych wymaga do strawienia odpowiednich enzymów i temperatury ciała powyżej 33*C. Niewłaściwy pokarm nie jest w całość trawiony i odkłada się w postaci tłuszczu na narządach wewnętrznych ryby.
Więc może warto zmienić podejście i nie traktować niektórych ryb inaczej niż inne mimo że nimi nie są.

Także Piotrze przemyśl karmienie ryb sercem wołowym ;)

Ps. Bym nie został posądzony o plagiat informuję iż jest to tekst kolegi Daiw z Aqua Jura ;)
charta non erubescit
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Zamiast serca - możesz podać krewetki koktajlowe , królewskie , filety ryb morskich . MOżesz dodać spiruline z apteki / sklepu zielnego - gdzie jest lepsza jakościowo i dużo tańsza
Piootr88
Posty: 5
Rejestracja: 23 lut 2015, 11:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Wolica Ługowa
Akwarium: 300
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: Piootr88 »

dzięki za porady na pewno z nich skorzystam :)

Jeszcze jedno moje pytanie jak często podajecie swój mix co dziennie, czy z jakimiś przerwami? Bo suchy pokarm również należy podawać ??

A może tak jak wy karmicie swoje PALETKI :) ??
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Moje dyski są pokolenia f1.
jedzą przede wszystkim żywy pokarm . Najlepiej jak go sobie upoluja .
Co jakiś czas wpuszczam krewetki neocardiny i wtedy można zobaczyć ich zachowania nie do zauważenia przy jakimkolwiek innym pokarmie . Polowanie grupą, współpraca przy polowaniu.
kolejnym pokarmem jaki podaje - żywe robaki - tubifex , ochotka , artenia , szklarka , doniczkowiec - kupne
doniczkowiec , dzdzownice kalifornijskie - moje hodowane .
Kolejna grupa pokarmów - granulaty -
NF diskus , artemia , doctor
astra - flockeren
drak - zubi
paszownik - firmy glopex
tropical d50 plus
jbl-novo bits
zaskoczeniem dla mnie jest nie tkniecie NLS diskus
spirulina 36%
kryl gran tropical
pokrzywa suszona

Mrożonki - ochotka , artemia , , szklarka

Liofilizowany tubifex

Hodowlane dyski - póki co sprzedałem , ale karmiłem
przede wszystkim - pokarmy it które wymieniłem
ponadto
Mrożone - artemia , Oczlik , szklarka , do tego mysis , kryl , sekstet morski , jaja homara , Lasonogi
do tego granulaty kilku firm , pokarm w płatkach , mrożony szpinak siekany

To tylko te - które pamiętam

Dyski właściwie jeszcze poznaję - ponad 2 lata je obserwuje i powoli , sukcesywnie " uczę" się obsługi ich.
jak każdy popelniam błędy - nie jestem też alfa i omega , cały czas chłone wiedzę innych , bardziej doświadczonych. No i. Nie wiem co to choroby ;) , nie znam ich i nie wiem jak sobie z nimi radzić .
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Spróbuj im wrzucić cienko posiekany filet z kurczaka , zobaczysz co się będzie działo...Ja karmiąc te ryby muszę patrzeć aby jedna drugą nie wypchneła za akwarium ,,taka jest jazda...
Awatar użytkownika
kuba4410
Posty: 666
Rejestracja: 06 kwie 2013, 17:24
Imię: Kuba
Lokalizacja: Mielec/Kraków
Akwarium: [63] Gupiki i Galaxy
Płeć:

Post autor: kuba4410 »

Z kurczaka? Kolega XerX przecież napisał jak jest z tym podawaniem mięsa zwierząt stałocieplnych... Nie rozumiem czemu narażasz swoje ryby na choroby, funio721.
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

kuba4410, dla mnie to staje się walką z wiatrakami jak Don Kichot :ściana:
charta non erubescit
adams2121
Posty: 262
Rejestracja: 28 sie 2015, 12:17
Imię: Tomasz
Lokalizacja: white stok
Płeć:

Post autor: adams2121 »

Dlaczego - ja popieram ;)
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Jakie choroby???? te ryby i tak chorują bo mają to w genach ...,możesz je karmić suchym jedzeniem i i tak coś złapią te ryby muszą być sukcesywnie odrobaczane a filet z kurczaka zawiera antybioteki i chormony wzrostu które przy obróbce cieplnej giną ale jak podasz surowego to przejdzie to na rybę , czyli same plusy a pozatym jak ksywa napisał jedzenie robisz sam bo to tanio wychodzi ...Z dyskowcami nikt ci prawdy nie powie więc musisz dochodzić do wszystkiego sam . Ja do tego mięsa które też sam robię dodaje krewetki koktailowe owoce morza , ale wszystko mieszam z metronitazolem na kilogram takiej mixtury daje płaską łyżeczkę proszku ,,wyjątkiem jest kurczak którego gwizdnąłem żonie ,,cała taka pierś duża idzie w ciągu dwóch miesięcy oprócz tego mix robiony suchy pokarm ..Ja ręke wkładam do baniaka i obgryzają mi skórę tak się zachowują bez znaczenia czy karmię 3 czy5 razy ciągle głodne ,,,taką paczkę ze sklepu to ja bym miał na 3dni xd xd xd
Awatar użytkownika
XerX
Administracja
Posty: 2292
Rejestracja: 14 sie 2013, 15:46
Imię: Piotr
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250l + 42l
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: XerX »

adams2121 pisze:ja popieram
Cieszę się. ;)
funio721 pisze:Z dyskowcami nikt ci prawdy nie powie więc musisz dochodzić do wszystkiego sam .
funio721 pisze:te ryby i tak chorują bo mają to w genach ...,możesz je karmić suchym jedzeniem i i tak coś złapią te ryby muszą być sukcesywnie odrobaczane
Jak by tak było to w naturze wyginęły by już dawno temu.
funio721 pisze: filet z kurczaka zawiera antybioteki i chormony wzrostu które przy obróbce cieplnej giną ale jak podasz surowego to przejdzie to na rybę , czyli same plusy
Większego steku bzdur już dawno nie czytałem.
charta non erubescit
Zablokowany

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”