Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kolejny baniak 250 l pomoc

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
gromar
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 7:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Stalowa Wola/Rzeszów
Akwarium: 250
Płeć:

Kolejny baniak 250 l pomoc

Post autor: gromar »

Witajcie zakladam kolejny zbiorniczek 250 l 100x50x50. belka ledowa prawie 0,6wata na litr. pelen zestaw butli co2, i tu pytania długo zastanawialem sie nad wyborem sprzetu,pierwszy padł na fluval 306,)moze ktos sie wypowiedziec co do niego jesli mial) bedzie to akwarium holender... Podłoże natural substrate Mariana Wojtaszka. teraz bede potrzebował pomocy:

1.grzałka jaka? pewnie 150 wat ale czy opłaca sei zwykllą montowac? czy lepsza?
2.Filtr ewentualnie inny... za i przeciw.....
3. czy potrzebny bedzie drugi filtr ewentualnie skimer? dzieki za pomoc :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

1. Grzałka jak się zepsuje potrafi zagotować ryby. Najlepszy byłby wariant aby mieć sterownik zewnętrzny temperatury + sterowana grzałka. Grzałkę i sterownik ustawiamy na temperatury i w przypadku gdyby któreś z nich się zepsuło to i tak będzie bezpiecznie. Ponieważ ryby nie są zwykle za darmo polecam kupić jednak grzałkę lepszejszą. Ja mam całą szufladę zepsutych. Obecnie mam w akwariach grzałki Eheim (dawne Jaeger).

2. Niedawno w kuble JBL padł mi wirnik. Ceny 60-90 zł. Przesada. Kubeł poszedł do piwnicy a kupiłem HW 302. Mam też drugi HW-303B. Filtry te są najtańsze w klasie i jak pisze wiele opinii bardzo niezawodne. Sprawdziłem też cenę części zamiennych - kilkanaście złotych.

3. W gęsto zarośniętych baniaczkach przydają się 2 filtry lub jeden + pompa do mielenia wody w drugim kącie akwarium. Tak też miałem przez lata. W tej chwili mam tylko jeden (HW-303B) ale jak będzie trzeba to coś się pomyśli. Co do skimera to kwestia czy będzie do tego konieczność. Zbyt dużo rośliniarzy go nie ma ale jeśli okaże się niezbędny to trudno.
funio721
Posty: 192
Rejestracja: 16 sty 2016, 15:43
Imię: Jan
Lokalizacja: Toruń
Akwarium: Narożne 520l
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: funio721 »

Możesz sobie kupić grzałki Firmy Aquael Easyheater ,,,takie dwie po bokach czerwone diody mają lub seria Gold comfort zone ,,nie bierz tych zwykłych bo się zawieszają i bardzo podobnych do easy heater tylko mają diody pokazujące temperaturę w akwarium i ponieważ te modele pękają w wyniku wadliwego materiału ,,,absolutny plus Aquaela to to że nie ma problemu z reklamacją
gromar
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 7:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Stalowa Wola/Rzeszów
Akwarium: 250
Płeć:

Post autor: gromar »

Akwarium kupione w Akwaresie optiwith, filtr fluval 306.skimer eheima, grzałka eheima teraz potrzebuje światła...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”