Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Paski led RGB warte?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
gromar
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 7:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Stalowa Wola/Rzeszów
Akwarium: 250
Płeć:

Paski led RGB warte?

Post autor: gromar »

Chciałem zapytać czy ktoś ma światło zrobione w baniaku z pasków RGB czy to się opłaca? I ile tego by soe zdało do akwarium 250 l i jakie.....
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

Jak najbardziej się opłaca, bo taniej oświetlenia nie zrobisz :) Jedynie koszt paska, zasilacza, złączki.
Ile by się zdało to Ci nie powiem, bo nie wiem do czego potrzebujesz. I różne paski mają różną "gęstość", to znaczy moc na metr długości. Jedyne co mogę polecić to jak najmniej (najlepiej nie więcej niż jeden pasek na akwarium) by nie robić rybom solarium, ale wątpię czy Cię to zadowoli :)
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
gromar
Posty: 13
Rejestracja: 24 paź 2016, 7:42
Imię: Rafał
Lokalizacja: Stalowa Wola/Rzeszów
Akwarium: 250
Płeć:

Post autor: gromar »

O dzięki.. A co grzeją się? To jest akwarium 250 l i akwarium holender czyli roślinne..... Jak to widzisz? Tych pasków trochę by było
Awatar użytkownika
mirek5566
Posty: 442
Rejestracja: 16 lip 2016, 7:29
Imię: M!rek
Lokalizacja: Lublin
Akwarium: 300l iwagumi+2 inne
Płeć:
Wiek: 54

Post autor: mirek5566 »

Jeżeli to ma być holender, to sobie policz ile Ci wyjdzie pasków przyjmując 40-50 lumenów/litr.
W akwarium roślinnym paski moim zdanie są bez sensu. Lepiej zrobić sobie samemu belkę na diodach power led albo cree. A jak nie masz zdolności, to zleć komuś wykonanie, albo kup gotową belkę.
Nie udzielam porad na pw.
deltoro
Mecenas
Posty: 114
Rejestracja: 24 lip 2015, 20:38
Imię: Tomek
Lokalizacja: Słupsk
Akwarium: 30L na przetrwanie
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: deltoro »

Co do pasków to zainteresuj się dla białych na chipie 8520 a dla kolorowych na 5630, oba na sztywnym podkładzie alu. Można je od razu włożyć w rurki akrylowe fi15 i zrobić sobie świetlówki led.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

gromar pisze:O dzięki.. A co grzeją się? To jest akwarium 250 l i akwarium holender czyli roślinne..... Jak to widzisz? Tych pasków trochę by było
W porównaniu do świetlówek to są zimniutkie - ledwo wyczuwam temperaturę :) Bardziej chodziło mi nie o temperaturę, tylko ja zawsze polecam delikatne oświetlenie, bo szkoda ryb. No ale jak holender to i tak to się kłóci, więc do małego światła nie przekonam.
Paski są fajne o tyle, że łatwo dostępne są różne barwy i nie różnią się cenowo (tak jak np. ciężko znaleźć żarówkę zimną, a jak już to jest droga). No i największym plusem jest to, że żadnego mocowania nie potrzebujesz, tylko przyklejasz.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”