Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomóżcie mi dokompletować sprzęt

kostka 25x25x30

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
trelemorele
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 34

Pomóżcie mi dokompletować sprzęt

Post autor: trelemorele »

Cześć.
Mam zestaw z Aquaela shrimp set 20, na którego po kilku latach znalazłem miejsce i mógłbym go zalać.
Chcę wymienić kilka elementów z ori zestawu i tu prośba do was o wsparcie. Wymienię:

-filtr wewnętrzny (bo zajmuje sporo miejsca w środku)
-grzałkę (bo o zgrozo nie ma termostatu)
-oświetlenie ?? do zestawu jest świetlówka 11W. Nie wiem czy nie za mało.

Chcę wydać jak najmniej $, mogę się posiłkować elementami używanymi.
W akwarium chcę zrobić aranż ze skał i posadzić jakąś roślinę trawnikową, która pociągnie na samym carbo/glucie(myślałem o Micranthemum Monte Carlo?). Nawożenie solami.

Podłoże kupię jakieś firmowe na tak małą powierzchnię nie wydam dużo. Pytanie jakie?

Obsada raczej Galaxy i RC ewentualnie Endlerki ze 3 zamiast galaxy.

Kilka lat temu kostka wyglądała tak:

Obrazek

Obrazek


Liczę na wasze propozycje pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 20 mar 2017, 20:27 przez trelemorele, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Inc0
Posty: 1665
Rejestracja: 19 sty 2013, 17:47
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Wiatr wieje
Płeć:

Post autor: Inc0 »

Grzałka z seta ma ustawione sztywno na termostacie bodajże 23C ( sprawdź w małym naczyniu czy działa prawidłowo tj czy trzyma i jaka temperature) wiec możesz ale nie musisz wymieniać zależy co ma pływać i jakiej temperatury wymaga . Filtr polecę ci, jeśli nie pasuje ci wewnętrzny to zewnętrzny np kaskada jak ma być względnie po taniości to kubeł odpada tu polecę co sam użytkowałem kaskadę aquaszut N300 oswietlenie 18W? orginalny element seta to chyba 8W lub 11W( świetlówki ) rybki .. galaxy to minimum 6 - 10szt bo w mniejszej liczbie pozabijają się nawzajem ale w 20l na moje oko będzie im ciasno wiec bardziej bym się skłaniał ku kilku samcom endlera
trelemorele
Posty: 55
Rejestracja: 05 paź 2012, 16:32
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Kolbuszowa
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: trelemorele »

Punkt dla Ciebie za info o grzałce- na pewno to sprawdzę. Świetlówka 11W- mój błąd.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”