Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe akwarium i mieczyki chowajace się

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
pepe12369
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:41
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112
Płeć:

Nowe akwarium i mieczyki chowajace się

Post autor: pepe12369 »

Witam wczoraj zarybilem swoje akwarium, na początku 6 neonów innesa, 4 otoski I 2 mieczyki, wszystko przebiegało dobrze rybki wieczorem nakarmikem platkami tetra, otoski zajęły się glonami neony pływają ławce aż miło , z kolei mieczyki schowaly się za filtrem i grzałka. ..

Cóż począć? Za mała populacja? Temperarura 24 25 st.
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

W jaki sposób przebiegała aklimatyzacja ryb w akwarium?

Czy poczytałeś coś o rybach, które chciałeś kupić, zanim je kupiłeś? Neony mają zupełnie inne wymagania niż mieczyki - nie da się ich hodować na raz, tak aby któreś z nich nie miały nieprawidłowych warunków.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pepe12369
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:41
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: pepe12369 »

Aklimatyzacja bez wiekszych przygód, szybko i sprawnie. Rybki w worku umieściłem na około 20 minut na tafli. Nakarmilem dopiero po kilku godzinach , nic nie zapowiadało ze coś będzie z nimi nie tak, dodam może ze jeden jest cały pomarańczowy drugi z czarną pletwa....

Może i są różnice w warunkach to można je trochę wyposrodkowac, mój kolega ma oba gatunki jakoś dają radę
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

pepe12369 pisze:szybko i sprawnie.
To raczej źle...
pepe12369 pisze:Rybki w worku umieściłem na około 20 minut na tafli.
I co dalej? Pytam o pełny przebieg aklimatyzacji. To tak jakby komentator skoków swój komentarz zakończył w słowach "skoczek zasiadł na belce".
Może i są różnice w warunkach to można je trochę wyposrodkowac
Wypośrodkować to można tekst w wordzie ;)
pepe12369 pisze: mój kolega ma oba gatunki jakoś dają radę
Dają radę, bo...? Żyją?
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
pepe12369
Posty: 5
Rejestracja: 13 kwie 2017, 14:41
Imię: Piotr
Lokalizacja: Dębica
Akwarium: 112
Płeć:

Post autor: pepe12369 »

Nie koczuja za filtrem czyli całkiem dobrze sobie radzą

Niby jak powinna przebiegać aklimatyzacja, wody z worka nie wlewalem do akwarium, zaraz po wsadzeniu oświetlenie zostało załączone

co mogę więcej napisać
Awatar użytkownika
Greek
Posty: 1071
Rejestracja: 24 kwie 2015, 15:35
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Kraków
Akwarium: 450-112-56-25-13
Płeć:
Wiek: 29

Post autor: Greek »

co mogę więcej napisać
Na początek to może nie "co", a "jak" - po polsku. ;) Brak znaków interpunkcyjnych, ja naprawdę nie wiem czy Ty pytasz czy stwierdzasz. :)
pepe12369 pisze: wody z worka nie wlewalem do akwarium
A poczytałeś cokolwiek o tym jak to się powinno robić? Masz odpowiedź skąd się wziął problem - szczęście takie, że wybrałeś sobie akurat wytrzymałe ryby.
"Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę." ~ Antoine de Rivarol

Gatunki ryb do kiepskiej kranówy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”