Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pokarm w płatkach nie chce mi tonąć

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Pokarm w płatkach nie chce mi tonąć

Post autor: thomson »

Mam problem z pokarmem suchym w płatkach. Kupiłem na allegro spiruline 36% tropical luzem w folii oraz mam pokarm dla ryb wszystkożernych też w płatkach tetry ale w pudełku. I ani ten ani ten drugi nie chce tonąć. W akwarium mam filtr kubełkowy aquanova ncf-600 oraz dołożyłem filtr wewnętrzny eheima aby był ruch toni wodnej. Nie wiem dlaczego ale pokarm nie chce tonąć. Ma ktoś jakiś pomysł?

Dodam że akwarium 112 litrów a ryby to dwie dobrane pary księżniczek.
Awatar użytkownika
kasztan
Administracja
Posty: 1596
Rejestracja: 28 gru 2012, 14:36
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 480 l
Płeć:
Wiek: 39

Post autor: kasztan »

Kup granulki, te będą tonąć.
Zależy od pokarmu w płatkach, czasem musi być duży ruch wody żeby zatonął, czasem trzeba trochę poszturać go palcem żeby opadł :P
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: thomson »

Granulki odpadają bo ich moje ryby w ogóle nie chcą jeść. Jak troszke płatków spadnie to skonsumują. Ale i tak większość zostaje na powierzchni. A granulki jak spadną na dno to nawet nie tkną.
simullans
Posty: 84
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:22
Imię: Jakub
Lokalizacja: Humniska
Akwarium: 128L, 40L
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: simullans »

Jak długo nie chce tonąć Twój pokarm??
Płatki mają to do siebie, że większe kawałki dłużej się utrzymują na powierzchni.Spirulina od tropicala jest w dużych płatkach i zajmuje im trochę czasu aby opadły sprawdziłem przed chwilą u siebie i jest to do 30 sekund. Spróbuj je trochę rozkruszyć ale nie za bardzo, aby kawałki nie były za małe bo w tedy również będziesz miał problem z tonięciem pokarmu. Jak to nie pomoże to spróbuj nabrać trochę wody z akwarium do kupka np. jednorazowego, następnie wsyp odpowiednią ilość pokarmu do kupa. Po chwili wlej wodę z pokarmem do akwarium i po problemie :).
U siebie w akwariach stosuje pływające karmniki :) dzięki temu pokarm się nie rozpływa po akwarium a jak namoknie opada zawsze w tym samym miejscu :)
thomson
Posty: 45
Rejestracja: 05 lut 2017, 14:08
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Płeć:

Post autor: thomson »

OK będe się starał jak najbardziej rozkruszać, bo faktycznie duże płatki ni cholery nie chcą tonąć. A może to wina tej spiruliny? Kupiona na allegro pewnie z wiadra wyjęte i przepakowane do torebki.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”