Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Tlenek ceru

Usuwanie rys z akwarium

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Tlenek ceru

Post autor: nazer »

Witam
Mam kilka drobnych rys na swoim akwarium, chciałem je usunąć tlenkiem ceru, ponoć daje dobre efekty na niewielkie i nie mocno głębokie rysy. Z tym, że ja owe rysy mam wewnątrz akwarium, jakieś 5 cm poniżej krawędzi. Moje pytanie czy tlenek ceru jest szkodliwy dla istot żywych tutaj ryb i roślin?? Bo myślałem by spuścić wodę poniżej poziomu rys, tylko zastanawiam się czy jak troszkę tej pasty by się dostało do wody, czy potruje mi ryby??
Będę wdzięczny za pomoc
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: mazmaciek »

Polerowanie szkła nie jest taką prostą sprawą.
Kup najpierw środek i wypróbuj na kawałku szkła.
Możesz poczytać o tym na kosmetykaaut.pl
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Hej Maciek, mam świadomość, że nie będzie łatwo ale kurcze drażnią mnie te rysy, napiszecie obróć akwa, niestety na tylnej szybie też mam rysę :/
dzięki poczytam o tym...
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Tlenek ceru nie jest szkodliwy - to tak jak korund czy kwarc po prostu twardy materiał. Szkodliwe może być to w czym jest "zawieszony" - jakiś smar, wosk, cerezyna itp. chociaż wydaje mi się, że rzeczy trujących nie ma w składzie pasty do polerowania.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Dzięki zulix za odpowiedź, no ja mam zamiar kupić tlenek ceru w formie proszku do wymieszania z wodą...
Pozdrawiam N.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”