Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
duch
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:14
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 112 L
Płeć:
Wiek: 42

Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Post autor: duch »

Mam 112 litrowe akwarium. Miesiąc czasu temu zostało zalane. Parametry wody to No2 0, No3 5, Po4 0,5 , Fe 0,2 , K 15, amoniak 0, . Biorąc pod uwage te parametry moge uznać że baniak jest już stabilny?? Mam troche glonów. Zresztą akwarium jest raczej roślinne. Jako ryby mam tylko 3 zebry i 1 zbrojnika niebieskiego.

Oto fotka:

Obrazek

Jak widać na zdjęciu są glony dlatego pytam się o stabilność.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Post autor: Goran »

A ja zapytam tak.... jakie teraz ma znaczenie czy zbiornik jest stabilny, skoro ryby już i tak wpusciłeś ?

Sądząc po testach cykl azotowy działa więc jest ok.
Jeśli mogę mieć uwagi to mimo ,że ma być roslinne to zrób kilka kryjowek dla zeberek. Będą ci wdzieczne :)

A glony mogą się pojawiać na każdym etapie funkcjonowania zbiornika.
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
duch
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:14
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 112 L
Płeć:
Wiek: 42

Re: Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Post autor: duch »

Jak zbiornik miał dwa tygodnie też podobne były parametry czyli No2 0, No3 wtedy miałem 3, Po4 podobne jak teraz. Reszta podobnie. I wtedy po dwóch tygodniach wpuściłem ryby. Bo parametry były ok.
Może zapytam inaczej. Czy to że zbiornik jest świeży i są glony czy to może być oznaka że jest jeszcze niestabilny? Ale skoro piszesz że glony zawsze mogą się pojawić to ok.

---

Ale ok. Zbiornik wygląda na stabilny, parametry ok. Martwiły mnie tylko te glony. I dlatego tak się dopytywałem.
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Post autor: Goran »

W niestabilnym zbiorniku najczęściej pojawia się zakwit pierwotniaków lub okrzemki. Powodów pojawienia się glonów i sinic może być wiele. Od zachwianej równowagi po4/no3 po rodzaj światła i długość świecenia, albo wszystko na raz :)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
duch
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:14
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 112 L
Płeć:
Wiek: 42

Re: Kiedy baniak można uznać za stabilny??

Post autor: duch »

Stosunek no3 do po4 mam 10:1. Natomiast światło to 2 x 24 wat t5 świetlówki. Pale 10 godzin dziennie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”