Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Wysokie akwarium

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
RsUserSr
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2022, 14:40
Akwarium: 160 roślinne

Wysokie akwarium

Post autor: RsUserSr »

Witam.

Chciałbym mieć wysokie akwarium (np. do sufitu), o wymiarach np. szerokość 130cm, wysokość 220cm, głębokość 70cm. Nigdy nie widziałem takiego akwarium. Czy w ogóle jest możliwe sensowne pielęgnowanie takiego dziwnego zbiornika? Jakich szyb grubych by trzeba użyć? Jak wsadzić roślinę, jak odłowić rybę, albo jak usunąć niechcianego ślimaka, itd?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MariooT
Posty: 1037
Rejestracja: 16 paź 2009, 21:59
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L Amazonia
Płeć:
Wiek: 44

Re: Wysokie akwarium

Post autor: MariooT »

RsUserSr pisze:
16 sty 2022, 14:46
Jak wsadzić roślinę, jak odłowić rybę, albo jak usunąć niechcianego ślimaka, itd?
Nie zostaje nic innego, jak nauczyć sie nurkować
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Wysokie akwarium

Post autor: Minoris »

Przy wymiarach 130 X 70 to wstrzymywanie oddechu na kilka minut by się przydalo 😜 robisz sobie półkę nad akwarium taka żebyś nag niej mógł się położyć i po prostu głową do akwa wraz z rękami a od góry ktoś Cie trzyma 😜
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Wysokie akwarium

Post autor: Goran »

Oglądałem kiedyś Coperfielda.... tam spuszczali go do takiego akwarium uwiązanego za nogi i głowa w dół. Może cos takiego:) w razie czego butla z tlenem zamiast CO2 ....
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
RsUserSr
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2022, 14:40
Akwarium: 160 roślinne

Re: Wysokie akwarium

Post autor: RsUserSr »

Goran pisze:
16 sty 2022, 17:11
Oglądałem kiedyś Coperfielda.... tam spuszczali go do takiego akwarium uwiązanego za nogi i głowa w dół. Może cos takiego:) w razie czego butla z tlenem zamiast CO2 ....
A tak poważnie, da się prowadzić wysoki zbiornik (w warunkach domowych) czy nie ma szans? Może trochę niższy, np. 180cm, albo chociaż 150?

Pozdrawiam
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Wysokie akwarium

Post autor: Goran »

Jak sam piszesz zdajesz sobie sprawę z utrudnień w obsłudze takiego zbiornika. Jednak jak się chce to się da. Przekalkuluj za i przeciw i sam musisz zdecydować czy warto.
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Wysokie akwarium

Post autor: K2 »

A jaka głębokość akwarium?
RsUserSr
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2022, 14:40
Akwarium: 160 roślinne

Re: Wysokie akwarium

Post autor: RsUserSr »

K2 pisze:
21 sty 2022, 9:48
A jaka głębokość akwarium?
Nie mam konkretnych zamiarów, ani konkretnego projektu. Raczej chciałem zapytać i poradzić się szanownych forumowiczów, jak w praktyce wygląda prowadzenie bardzo wysokiego akwarium. Generalnie mam małe mieszkanie i nie wstawię sobie nigdzie standardowego-długiego zbiornika, zacząłem więc się zastanawiać czy w ogóle jest możliwe założenie i sensowne prowadzenie zbiornika wysokiego np. nawet na 220cm, a długiego zaledwie na 120cm, przy niewielkiej głębokości, maksymalnie 60-70cm.
Akrobacje w stylu spuszczanie się na linie głową w dół z butlą tlenową absolutnie odpadają, odebrałem to jako żart :) Ciekawy jestem, czy taki zbiornik w ogóle mógłby estetycznie wyglądać, czy nie byłoby tak, że rośliny tylko przy dole, ryby głównie pod powierzchnią i przy podłożu, a w środku pusto. W ogóle mam takie ogóle pytanie do Was, jak wysokie akwaria widzieliście, czy widzieliście jakieś o wysokości powyżej 100cm przy małych pozostałych rozmiarach, czy były dobrze prowadzone, czy nie było uciążliwych prac no i jak były zbudowane, bo przy takiej wysokości, to szyby chyba muszą być bardzo grube.

Pytam poważnie, chciałbym się czegoś dowiedzieć, nie podpuszczam nikogo, ani nic w tym stylu.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Re: Wysokie akwarium

Post autor: duch amazonski »

Zdajesz sobie sprawę, że takie akwarium jakie sobie wymarzyłeś to około 2 tony, a może i 3tony siły skupionej na strop, kto ci pozwoli na instalacje takiego akwarium?
A jak chcesz to filtrować, chyba nie pat mini?
Szykuje się katastrofa budowlana. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Re: Wysokie akwarium

Post autor: K2 »

Według mnie taki zbiornik nie ma sensu. Relatywnie krótki i płytki. Wysokość przy takich wymiarach to tylko problemy. Wzmianka o nurkowaniu przy wysokości szkła 2m to raczej nie żart ;)
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 977
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Wysokie akwarium

Post autor: mazmaciek »

Ja mam akwarium 60 cm wysokości i następne będzie na pewno niższe.
Takie wysokie zbiorniki to chyba tylko dla dyskowców i skalarów
Upierdliwe jest moczenie rąk po same pachy
Goran
Posty: 190
Rejestracja: 29 paź 2020, 21:05
Imię: Jacek
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Akwarium: 520l CA
Płeć:

Re: Wysokie akwarium

Post autor: Goran »

Wystarczy przed każdą robotą spuścić wodę i robisz na sucho:) :)
520l - CA, 144l- WA, 144l - WA, 144l - CA
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”