Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

112l pomoc w wycenie

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

hmm.... zależy co chcesz kupić.... ale tak... jak jedziesz na Świlczę, koło tego hotelu Imperium chyba coś jest, w Krasnem, jak jedziesz na Tyczyn, pod samym Tyczynem. Pytanie ile tego chcesz kupić bo może ci się po prostu nie opłacać jechać i może warto wtedy uderzyć w jakiś zoologiczny typu Res Gal czy iguana (w Iguanie jest dość dużo korzeni)
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Narazie to ja nie wiem czego ja chce i ile tego chce . Mam wizje taka zeby zrobic cale czarne podloze ewentualnie z porzodu zrobic taka plaze z piasku ( juz to u kogos widzialem na tym forum) mysle z tylu zalozyc kurtyne na 90cm + nowy napowietrzacz i zostawic te rosliny co mam ale nie mam pomyslu co do kamieni i reszty wystroju
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Co do podłoża jeśli zdecydujesz się na zwykły żwirek albo bazalt to polecam lekturę tego tematu http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=213 i wybranie się tam bo zaoszczędzisz dużo
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

wiem gdzie jest rudna mala bylem tam na zlomie jak auto rozbilem ten kolo glownej drogi kupie 25 kilo tego zwirku barwionego KS 9/3 chyba bedzie ok ? 25kg mi wystarczy na 112l ? i ile potrzebowal bym piasku na przod ? tak mysle okolo 7cm szerkosci
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7056
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

ja bym wziął nie barwiony a naturalny....

....a symbol nie wiele mi mówi....
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

no to zwirek mam juz z glowy pojade tam i kupie tylko ja ta zima sie skonczy , czyli podloze czarny zwir z przodu piasek ale jakie i z kad kamienie zeby to ladnei wygladalo?

Mam juz szkic tego co chce zrobic :

prawie cale dno czarnym zwirkiem z przodu tylko taka plaza z piasku

kupie lawice neonek mysle ze dokupie 50 sztuk i bedzie okolo 60

do tego krewetki okolo

glonojady te ktore juz mam

i zastanawiam sie jeszcze nad jakimis 4 rybkami ktore by sie pieknie prezetowaly i nie zagrazaly by innym rybka oraz krewetka ale nie wiem co to moze byc max zeby roslo do 6cm
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Damian23111 pisze:kupie lawice neonek mysle ze dokupie 50 sztuk i bedzie okolo 60
Taka ławica będzie pięknie wyglądać , ale nie w 112 l , niestety za mały zbiornik .
Myślę , że tak ok 20 sztuk możesz dać ale nie więcej.
U siebie mam neonki, harem Prętnika karłowatego i 4 kosiarki , ale one sa juz duże i pewnie je oddam lub zamienię na jakieś inne .
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Piekny ten Pretnik karlowaty mysle ze moglbym kupic takie 4 szt do tego wsumie 30 neonek powinno byc ok 3 kosiarki 4 glonojady i okolo 10 krewetek Myslicie ze beda zyc ze soba w zgodzie? Boggi a jak Ty wykorzystal bys te rosliny ktore ja mam zeby ladnei wygladaly i czy dokupilbys cos jeszcze na moim miejscu?
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Jeśli chodzi o Prętniki , to nie kupuj raczej 2 samców , bo bedą sie tłukły nawzajem , przynajmniej tak było u mnie.
Gość w zoologicznym polecił mi 2 samce , bo są ładniejsze i jedna samiczkę , ale tak jak wspomniałem wcześniej , nie było spokoju .

Rośliny hmm. popatrz może w galerii co chciałbyś mieć , ja np. miałem coś takiego http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=131 .

Obecnie aranżacja jest nieco zmieniona , ale rośliny jako tako prawie te same :)
Nie wiem jak ze Zbrojnikami ( glonojadami ) , ale chyba będą mieć trochę mało miejsca .
Pamiętaj aby nie przerybiać zbiornika .


Rośliny bardzo szybko możesz mieć tutaj http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.ph ... 278e#26767
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Napisałem pw już co do roślin. Z Twojego akwarium podoba mi się generalnie wszystko najbardziej te czerwone z tylu. Co do zakupu prętników na razie się wstrzymam najpierw muszę sprzedać te ryby które mam ale najpierw je muszę wycenić i wystawić ogłoszenie. Najbardziej zależy mi jak najszybciej sprzedać te gurami bo się nawzajem wytępią. Ogólnie planuje cały reset akwarium

Uff... pisownia - crusta
Ostatnio zmieniony 01 sty 1970, 1:00 przez Damian23111, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Dzięki za miłe słowa. Podałem ci mój zbiornik , ale jest wiele innych .
Nie pomyśl sobie , że chcę Cię naprowadzać na mój kierunek.

Te czerwone rośliny z tyłu to , na środku jest Rotala Indica potem Rotala Macrandra i po prawej Ludwigia Repens
Obydwie rotalki mam do tej pory Ludwigia natomiast jest zlikwidowana .
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Twoje akwarium jest ładne tyle że ja nie chce aż tylu roślin mieć wole mniej roślin i tyle ryb ile pisałem wcześniej. Głównie chodzi o to żeby nie było tak nawalone rzeczy jak mam teraz tylko bardziej swobodnie i więcej przestrzeni . W sumie to już chyba wiem mniej więcej jak to będzie wyglądać teraz tylko kwestia sprzedania tych ryb

....ech ta pisownia - crusta

Crusta wybacz pisze szybko i nie uzywam polskich znakow czesto robie bledy i zapominam o interpunkcji

Tak sobie wlasnie pomyslalem ze moglbym glupiki jeszcze wrzucic do akwarium
Ostatnio zmieniony 15 lut 2010, 16:30 przez Damian23111, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Damian23111
Posty: 1476
Rejestracja: 13 lut 2010, 21:45
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Rzeszowa
Akwarium: 600
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: Damian23111 »

Upuje żeby Wszyscy widzieli zmiane tematu i zapytania.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”