Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nowe Akwarium 100l

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MisQu
Posty: 374
Rejestracja: 20 sty 2010, 20:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów (Nowe Miasto)
Akwarium: 31,5L Krewetkarium
Płeć:
Wiek: 31

Nowe Akwarium 100l

Post autor: MisQu »

Witam moj kolega chce kupic akwarium 100L.... i tak pierwsze pytania to co nalezy zakupic do takiego akwarium... najwazniejsze zeczy filtr grzałka itd ale jakie i jakiej firmy...
14KKK
Posty: 429
Rejestracja: 19 lut 2010, 23:41
Imię: Marcin
Lokalizacja: Stalowa Wola/Pilchów
Akwarium: 160
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: 14KKK »

zależny ile kasy macie na sprzęt
Awatar użytkownika
MisQu
Posty: 374
Rejestracja: 20 sty 2010, 20:55
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów (Nowe Miasto)
Akwarium: 31,5L Krewetkarium
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: MisQu »

ehhh no zeby bylo dobrze a nawet bardzo dobrze ale jak najtaniej...
Awatar użytkownika
pilarz617
Posty: 2884
Rejestracja: 29 gru 2009, 18:19
Imię: Patryk
Lokalizacja: Dąbrowa
Akwarium: 70l, NEW TANK- 85%
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: pilarz617 »

akwarium to mozesz dostac w cenie 98zl 98lakwarium w sedziszowie naprzeciwko biedronki a grzalke polecil bym ci tetry za 50zl
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Zacząć trzeba od określenia co w tym akwarium ma być? potem szukać pomocy ale tak ogólnie:
Gdybym miał cokolwiek podpowiedzeń filtr powinien być o odpowiedniej wydajności to pierwsza sprawa grzałka dopasowana do pojemności akwa i planowanej obsady roślinnej i zwierzęcej(nie wszystkie rośliny i nie wszystkie ryby zyja w wodach o wysokich temperaturach) grzałka koniecznie z termostatem,-uwaga na chińszczyznę!
Podłoża - czytać forum . można znaleźć wiele informacji i nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy .Oświetlenie- w zależności od zasobności portfela - ale jeśli nie ma nadmiaru gotowki tez proponuje poczytac forum i znajdziecie duzo wskazowek gdzie kupic i jak samemu zrobić.
Rośliny - proponuje sie zaopatrywać na giełdzie lub od kolegów z forum to rośliny z hodowli w akwarium i to ze będą rosły jest pewne no i cena to zazwyczaj 1/2 ceny w sklepach nie jest to reguła co do ceny ale na pewno najtaniej(sam sie przekonałem zostawiając początkowo spore kwoty w sklepach - nie pisze ile bo wstyd:) )
rybki....albo giełda albo sklep
I chyba dwie najważniejsze rzeczy....zdobycie wiedzy :) i cierpliwość - to klucz do sukcesu .Będę wam kibicował.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: suplement »

Ledwo co jestem po założeniu akwarium 107 l. więc opisze Ci co u siebie kupiłem:

- akwarium 107 l. + pokrywa/świetlówka 15 W. (74x29x50) -->> 215 zł.
- dodatkowe oświetlenie: Sylvania GroLux 18W 8500K. --> 27 zł.
- statecznik Philips 1x18, starter philips, dwie oprawki bryzgoszczelnez przewodami, przewód z włącznikiem, dwa uchwyty metalowe -->> 42 zł.
- filtr TetraTec 600 -->> udało mi się wylicytować na aukcji za 100 zł. wraz z wkładami
- termometr naklejany - 4 zł.
- mała pompka (służy mi do napowietrzania do puki roślinki się nie rozrosną) -->> 12 zł.
- grzałka (na pewno z termoregulatorem) -->> widziałem w granicach 25-35 zł. (jeszcze nie kupiłem)
- na dnie ziemia ogrodowa 10 l -->> 3 zł.
- czarny żwir --> 3 zł za 3 kg. (zależy ile potrzebujesz,mi wystarczyło 15 kg)
- rośliny -->> można za 20 zł. obsadzić (przycinki od forumowiczów)
- rybki -->> duży wybór obsad
- testy -->> paskowe JBL 5w1 ok. 35 zł. , ale kropelkowe dokładniejsze i droższe
- nawozy -->> nie wypowiem się bo na razie sam testuję dawki
- jedzenie dla rybek --> uzależnione od obsady ( w granicach 10 zł jeżeli wszystkie będą jadły to samo)
- odmulacz -->> 5 zł. - 3 m. węża
- czyścik magnetyczny -->> w granicach 15-20 zł.
- CO2 --> zacier (drożdże, cukier, trochę owoców, woda) za darmo znalezione w domu + wężyki (około 5 zł za kilka metrów cienkiego wężyka) + sylikon (znalazłem w domu)
- preparat startowy -->> 100 ml. 13 zł (można się obejść bez niego, ale trzeba z 3 tygodnie odczekać aż akwarium dojrzeje, a z nim wystarczą dwa)

Mniej więcej takie miałem wydatki, ale możliwe, że coś jeszcze mi się przypomni to dopiszę.
30 litrów robaków
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

MisQu, jak powiesz jaki macie fundusz i co ma pływać w tym akwarium to cos napisze wiecej bo tak sie sklada ze jestem na etapie kompletowania akwarium
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”