Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomysły na akwa

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
fikser5
Posty: 102
Rejestracja: 12 wrz 2010, 14:00
Imię: Patryk
Lokalizacja: Mrowla/Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 27

Pomysły na akwa

Post autor: fikser5 »

Cześć posiadam akwarium 26l i nie mam żadnego pomysłu jak je urządzić w tej chwili mam tam ryby i jedną roślinke ale strasznie to wygląda !! proszę o pomoc

Oto aktualne foto (nie najlepsza jakość)
<Usunięto nieaktywnego linka - zulix>
Ostatnio zmieniony 19 paź 2015, 20:14 przez fikser5, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Większość nas bawi się rośliniakami. Tak więc proponujemy zwykle akwaria zawierające znacznie więcej roślinek. Na twoje akwa najlepsze byłoby coś w stylu kreweciarni a więc roślinki - mchy i inne drobiazgi. Jakiś korzonek, lub skały - zależy od gustu. Mamy dużą galerię własnych baniaczków - może uda ci się coś podpatrzeć?
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
fikser5
Posty: 102
Rejestracja: 12 wrz 2010, 14:00
Imię: Patryk
Lokalizacja: Mrowla/Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser5 »

mam jeszcze pytanie z tego co widać na zdjęciu to mam pomieszany żwirek i jakbym chciał go rozdzielić i w akwarium dać sam biały to da się czy nie za bardzo??
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 39
Kontakt:

Post autor: suplement »

Czy mi się zdaje czy czerwony kolor na grzałce (złącze z kablem) oznacza miejsce max. zanurzenia ? Przy jasnym podłożu rybki mogą się mniej bezpiecznie czuć, zrób kompromis i daj im czarne tło.
Ostatnio zmieniony 12 wrz 2010, 20:57 przez suplement, łącznie zmieniany 1 raz.
30 litrów robaków
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

fikser5 pisze:mam pomieszany żwirek i jakbym chciał go rozdzielić
Dużo zależy z tego z czego zrobione są oba rodzaje żwirku i czy różnią się wielkością.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

a ja proponuję zrobić całkowity restart i spróbować zorganizować sobie akwarium w stylu daquid'a http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=5918

dwadzieścia kilka litrów to trochę mało na ryby, a krewetki będą się jako tako czuły,
do tego również odpada wtedy kwestia oświetlenia, a i z nawozami przy słabym świetle nieco łatwiej.
Wprawdzie nie piszesz nic o świetlówkach ale jakoś założyłem, że tego światła za dużo nie ma, jeżeli tak jest faktycznie to oczywiście nieco należałby zmodyfikować dobór roślin w stosunku do tego co ma daquid.
Awatar użytkownika
fikser5
Posty: 102
Rejestracja: 12 wrz 2010, 14:00
Imię: Patryk
Lokalizacja: Mrowla/Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser5 »

Wielkość mają niestety identyczną choć czarny jest trochę grubszy :) a jaki rodzaj to nie potrafię powiedzieć

A nad tym czy będę z ego robił krewetkarium muszę się jeszcze zgadać z mamą wkońcu to dzięki niej mam akwarium :)
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 31

Post autor: justfilied233 »

fikser5, da się oddzielić ale mi by się nie chciało, lepiej kupić za te 10zł parę kilo żwirku (najlepiej czarnego, biały zarośnie glonami i nie będzie ładny) i wsypać do akwa.

Ryby wszystkie jakie masz bezwzględnie do oddania. jedyne jakie się nadają to microrazborki galaxy, razbory karłowate, ewentualnie jakiś bojownik ale sam.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
fikser5
Posty: 102
Rejestracja: 12 wrz 2010, 14:00
Imię: Patryk
Lokalizacja: Mrowla/Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser5 »

aha spoko thx
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Jeśli chodzi o rozdzielanie to ja rozdzielałam magnesem, jak miałam dużo czasu :)
większość czarnych powinna się oddzielić magnesem, ale część i tak zostanie i da się rozdzielić tylko ręcznie.
arus113
Posty: 71
Rejestracja: 20 paź 2009, 16:02
Imię: Arek
Lokalizacja: Okolice Rzeszowa
Płeć:
Wiek: 28

Post autor: arus113 »

kamienie magnesem???
Aliace
Posty: 259
Rejestracja: 18 mar 2010, 14:19
Imię: Alicja
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30, 370
Płeć:
Wiek: 38

Post autor: Aliace »

Bazalt ma w sobie żelazo. Magnes przyciąga żelazo.
Nie wiem jaki żwirek ma fikser5, ale ja kiedyś kupiłam pierwszy lepszy żwirek biało - czarny, i magnes dawał rade :)
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Również mam bazalt, ale magnes neodymowy w ogóle na niego nie działa. Kupiłem go w kwarcystemie, więc niezawsze ta metoda się sprawdzi.
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2010, 19:16 przez Zaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Zwykle działają metody albo "przesiewanie na sitach", albo lanie wody, ale oczywiście nie zawsze - zależy od gęstości kamieni.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
fikser5
Posty: 102
Rejestracja: 12 wrz 2010, 14:00
Imię: Patryk
Lokalizacja: Mrowla/Rzeszów
Akwarium: 30l
Płeć:
Wiek: 27

Post autor: fikser5 »

tak ja tam mam zmieszany czarny bazalt który kupiłem na początku a potem dosypałem coś podobnego do piasku tylko troszkę kamienie większe i to był błąd że zmieszałem :(

PS. Czy mógłby mi ktoś podać nazwę roślinki która jest na zdjęciu
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”