Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Akwapaludarium jak zalożyc?

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Akwapaludarium jak zalożyc?

Post autor: Łoren »

Akwarystyka to choroba postępująca i jak się okazało - mutująca się jak ta nowa grypa:). plany były takie - akwarium 500 l 200x50x50 . tego nie chce zmieniać ale nad tym akwarium chce dobudować paludarium a właściwie myślę o połączeniu jednego i drugiego .Akwarium strefa wody rośliny wodne , ryby , krewetki ,potem strefa roślinności przybrzeżnej częściowo zanurzone i strefa epifitów- storczyki , bromelie itp
Czy ktoś z forumowiczów miał jakieś doświadczenia z czymś takim i mógłby podzielić się wiedza czyli jak "ugryźć" ten temat?:) powiem prawdę ze samego mnie to trochę przeraza ...ale do odważnych świat należy.
znalazłem trochę zdjęć i powiem wam ze ....zresztą oceńcie sami:)
jeśli ktoś ma jakaś wiedzę albo doświadczenie to bardzo proszę o wszelkie uwagi myślę ze bardzo się przydadzą.
Jak temat ruszy z miejsca obiecuje dokładną foto-relacje :)
Jak widzicie muszę nawet popracować nad wklejaniem zdjęć , ale po kliknięciu w to coś co widzicie, otworzy się normalne zdjęcie.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

przy 500l akwa chyba będziesz musiał zamontować podwójne oświetlenie,
no chyba, że woda będzie tak jak na fotkach do połowy baniaka
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

powiem ze oświetlenie tak naprawdę to będzie chyba najpoważniejsze wyzwanie trzeba je będzie jakoś zrobić na dwie strefy woda i reszta z tym ze w wodzie planuje roślinność o stosunkowo niskich wymaganiach co do światła. tak wiec czekam na jakieś sugestie
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Co do światła podwójnego to ja nie widzę problemu, ponieważ przy dobrze zaprojektowanym wnętrzu można jedną świetlówkę schować z tyłu akwarium, jedną z przodu zakamuflować i 2 krótsze po bokach ;) a na górze to już wiadomo - żaden problem.
Jak zrobić, żeby ukryć przednią świetlówkę? od przodu zrobiłbym taką mieszankę ziemną naklejona na płytkę plexi, żeby wyglądało to jak naturalne przejście z wody do strefy powierzchniowej (mnie by irytowała taka szklana przejściówka od wody do powietrza). Ten sam zabieg od boków i od tyłu. Środek akwarium wolny do parowania wody lub zrobienia jakiegoś potoczku :). Górę akwapaludarium także oświetliłbym świetlówkami
Mam nadzieję, że mój opis jasny ;) jak nie to spróbuje to jakoś ogarnąć rysunkiem ;)
Myślę, że takie rozwiązanie jak zapodałem dałoby możliwość wyhodowania bujnej roślinności w wodzie co wg mnie nadałoby temu projektowi jeszcze więcej smacznku
Awatar użytkownika
SDD
Administracja
Posty: 3001
Rejestracja: 21 lis 2009, 12:23
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Sędziszów Małopolski
Akwarium: Ogólne w LT
Płeć:
Wiek: 35

Post autor: SDD »

Można by jeszcze zrobić taką wiszącą płytę na linkach. Od spodu przymocować do niej świetlówki, a na górze posadzić jakąś roślinność zaś po linkach puścić pnącza.
Tylko ZERO tolerancji pozwala na funkcjonowanie forum, zgłaszaj przyciskiem Obrazek posty łamiące regulamin!

I'm not crazy, my reality is just different than yours...
Łoren
Posty: 2110
Rejestracja: 16 lis 2009, 14:24
Imię: Robert
Lokalizacja: Rzeszów -Krasne
Akwarium: 50L 500l start
Płeć:
Wiek: 54
Kontakt:

Post autor: Łoren »

Muszę całość jeszcze przekonsultować z Witkiem- stolarzem który podjął się zrobienia "pancernej" szafki pod akwapaludarium zabudowy boków i góry.Optymista- powiedział ze będzie to jego pierwszy raz(sic) ale da rade:)Ponoć nie takie rzeczy ze szwagrem robili:)))
tak wiec ten i przyszły tydzień spędzimy na projektowaniu później jak sadze zaczynamy walczyć z przeciwnościami
tak wiec jeśli macie jakiekolwiek sensowne pomysły co można wykorzystać jakie materiały itp gdzie co kupić tak żeby nie zapłacić bebechów będę wdzięczny wszelkie uwagi mile widziane
może ktoś ma jakiś pomysł na system zraszania roślin w części nadwodnej??
Ostatnio zmieniony 02 gru 2009, 21:08 przez Łoren, łącznie zmieniany 2 razy.
Łoren akwarystyka to choroba postępująca:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”