Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

jak pielęgnować akwarium

Jeżeli nie wiesz w którym dziale pytać o swoje problemy to pisz tutaj. Każdy kiedyś zaczynał.... Jak będzie trzeba to temat przeniesiemy w bardziej stosowne miejsce.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
kicak
Posty: 37
Rejestracja: 06 gru 2010, 19:13
Imię: Przemek
Lokalizacja: Manasterz
Akwarium: 72 l i 112 l
Płeć:
Wiek: 27

jak pielęgnować akwarium

Post autor: kicak »

mam akwarium 72 l , jak często je czyścić i czy mogę zmienić całą wodę na raz

Zmiana tytułu - zulix
Ostatnio zmieniony 31 mar 2011, 20:25 przez kicak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Zaleca się podmienianie 20 % wody tygodniowo. Oczywiście wszystko zależy od tego czy masz jakiś filtr czy nie, jak dużo masz rybek w jakim litrażu itp. Ogólna zasada jest taka jak napisałem wyżej.
Co do podmiany całości wody to nie wolno tego robić. Nie powinno się też podczas takiej podmianki wygotowywać żwirku ! (wiem że takie praktyki niektórzy stosują).
Raz na jakiś czas możesz przeczyścić czyścikiem przednią szybkę jeżeli zajdzie taka potrzeba.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

całkowite czyszczenie akwarium zazwyczaj następuje przy restartach, lecz co 1/2 tygodnie można szybki przetrzeć szyścikami... :>
wody całej na raz sie nie zmienia!!!zalecana jest podmiana ok. 30% co tydzień lub dwa... :>
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Czyścić najlepiej raz w tygodniu podmieniając 20-40% wody. Wszystko zależne jest od filtra, obsady roślinnej i zwierzęcej, karmienia.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dział ogólny - akwarystyka słodkowodna”