Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Żabienica Dschungelstar Nr 1

Echinodorus Dschungelstar Nr 1

To co wynika z naszych doświadczeń względem konkretnych gatunków roślin

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Żabienica Dschungelstar Nr 1

Post autor: rudolf »

W skrócie:

Wysokość rośliny w zbiorniku: do 35 cm;
Temperatura: 22-30 °C
Wymagane oświetlenie: średnie do wysokiego;
pH: lekko kwaśne;
Twardość wody: średnia do niskiej;
Nawożenie: bez większego znaczenia;
CO2: zalecane, ale niekonieczne;
Podłoże: żyzne;
Szybkość wzrostu: mała do średniej;
Trudność uprawy: 2;

Pełny opis:

Bardzo ładna roślina. Jest to sztucznie wyhodowana krzyżówka w niemieckiej hodowli. W dosłownym tłumaczeniu jej nazwa oznacza Żabienica Dżunglagwiazda Nr 1. Młode liście mają kolor różowy przechodzący wraz z wzrostem w czerwony a następnie ciemnobrązowy i ciemnozielony. Osadzone na krótkich łodygach osiągają do 30 cm długości u dojrzałych egzemplarzy, są wąskie, a ich brzegi sa karbowane. Substancje odżywcze pobiera przez rozbudowany system korzeniowy. Rozmnaża się za pomocą pędów kwiatowych, na których wyrastają rośliny przybyszowe. Roślinę tę przypadkowo zakpupiłem w sklepie zoologicznym, nie mając pojęcia z jaką żabienicą mam do czynienia, zresztą sprzedający też nie bardzo wiedzieli co to jest. Od tej pory stanowi nieodłączną ozdobę mojego akwarium. Egzemplarz na zdjęciu to odbudowana z korzenia roślina mateczna (jeszcze malo rozrośnięta), która uległa całkowitemu zniszczeniu wskutek podania za dużej dawki soli w trakcie walki z pierwotniakami.

Zdjęcie:

Obrazek
Ostatnio zmieniony 13 mar 2010, 21:44 przez rudolf, łącznie zmieniany 4 razy.
kwadratos
Posty: 1101
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:32
Imię: Michał
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 54 na nowo
Płeć:
Wiek: 33

Post autor: kwadratos »

Ta roślinka przypomina żabienice rubinową jak nic - jak ją kupowałem sprzedający także nie wiedział co to jest...

Patrz 2 plan zdjęcia

<Usunięto przeterminowanego linka do grafiki - zulix>

jak znajdę lepszą jakość to dodam
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 13:31 przez kwadratos, łącznie zmieniany 1 raz.
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

Opisywana przeze mnie roślina żabienicą rubinową raczej nie jest. Są różnice w budowie i kolorystyce liścia. Bardziej jest podobna do żabienicy rot, ale to też nie to, gdyż moja to właśnie jej krzyżówka z czymś jeszcze. Sztucznie stworzonych odmian żabienic jest cała masa, czasami różnią się takimi szczegółami, że bardzo ciężko to wychwycić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza roślin”