Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[zbrojnik] Panaque Sp. L-204

Flash Pleco

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

ToryBcia pisze:Ahh 2 ostatnie to zawsze były moje ulubione... Cudne
jak coś to są do wzięcia ^^
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

A tak z ciekawości to jakie ceny ???
Zapraszam do mnie :) http://podforak.rzeszow.pl/viewtopic.php?t=15668
Pozdrawiam
Tomek
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

200zł szt
Awatar użytkownika
Dżoena
Posty: 8848
Rejestracja: 23 gru 2009, 22:59
Imię: JoAnna
Lokalizacja: Boguchwała
Płeć:
Wiek: 46

Post autor: Dżoena »

No właśnie o takich cenach pisałam :( cudne i na pewno warto, ale... sakiewka pusta :/
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

heh, nie panikujcie z tymi cenami,
na dzień dzisiejszy te 200zł za zeberkę to pewnie jedna z najwyższych cen za zbrojnika (nie chcecie wiedzieć ile kosztowały kilka lat temu ;) )

można zacząć od czegoś nieco tańszego, np. l-52 kosztuje około 30-40zł, l-204 podobnie (a i może l-134 też by kupił za te pieniądze)
a jak ktoś chce coś jeszcze tańszego to może być i l-10a

co do zbrojników niebieskich to ostatnio Jarek bezskutecznie szukał chętnych na młode i ciężko było znaleźć
Awatar użytkownika
justfilied233
Posty: 4989
Rejestracja: 19 paź 2009, 14:39
Imię: Dominik
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Akwarium: 160l,126l,45l
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: justfilied233 »

Nie chodzi o to artur, bo na gupiki za darmo też nie ma chętnych a w sklepie po 5zł za sztukę idą jak woda.
30-40zł hmm czy ja wiem czy to tak nie dużo, na przeciwko ceny zeberki to nie dużo ale tak jak Joanna mówi trzeba by kupić kilka sztuk żeby było czasem je widać w tak dużym litrażu.
Ja kupiłem l-104 okazyjnie bo chyba za 11zł i odpukać chowa mi się dobrze ale w 160l widzę ją rzadko i nawet planowałem dokupić 1 czy 2 niestety cena 18zł razy 2 już mała nie jest a pewności że przeżyją nie ma(od hodowcy inna sprawa a sklep to jest sklep)
Nie dawno straciłem w przeciągu 2 miesięcy 60zł na delikatniejsze ryby (wyższe elki chyba takie są właśnie) teraz ani ryb ani pieniędzy i dlatego boje się startować w droższe zbrojniki.
Tylko żywe zioło :D
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Cena to kwestia dochodów!Dla jednych 5zł to dużo dla innych 50zł to niewiele ;) Często obsadę dobieramy pod tym kątem.Jak padnie trochę rarytasów to wielka tragedia , a ten inny kupi sobie zaraz te same bo tego nie poczuje :mrgreen:
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

justfilied233 pisze:Nie chodzi o to artur, bo na gupiki za darmo też nie ma chętnych a w sklepie po 5zł za sztukę idą jak woda.
30-40zł hmm czy ja wiem czy to tak nie dużo, na przeciwko ceny zeberki to nie dużo ale tak jak Joanna mówi trzeba by kupić kilka sztuk żeby było czasem je widać w tak dużym litrażu.
Ja kupiłem l-104 okazyjnie bo chyba za 11zł i odpukać chowa mi się dobrze ale w 160l widzę ją rzadko i nawet planowałem dokupić 1 czy 2 niestety cena 18zł razy 2 już mała nie jest a pewności że przeżyją nie ma(od hodowcy inna sprawa a sklep to jest sklep)
Nie dawno straciłem w przeciągu 2 miesięcy 60zł na delikatniejsze ryby (wyższe elki chyba takie są właśnie) teraz ani ryb ani pieniędzy i dlatego boje się startować w droższe zbrojniki.
Kolego, zapraszam do FAQ o zbrojnikach, gdzieś jest przyklejony na forum.
Zbrojniki to jedne z twardszych ryb i naprawdę musi być "COŚ" aby padły. Generalnie nawet F0 po 2 miesiącach pływa radośnie w naszej kamiennej wrocławskiej kranówie i nie ma z tym większych problemów.
heh, nie panikujcie z tymi cenami,
na dzień dzisiejszy te 200zł za zeberkę to pewnie jedna z najwyższych cen za zbrojnika (nie chcecie wiedzieć ile kosztowały kilka lat temu ;) )
L24, L25 ceny czterocyfrowe... Blue eyed pleco (Panaque cochliodon) cena w peru 500$, czyli w europie jakieś 600-900 euro. L250, cena w peru 340$ itp itd. Rok temu nieznany nauce zbrojnik, odłowiony w amazonce poszedł za 6,5 tyś euro.

Z zbrojnikami jest tak jak z resztą ryb: chcesz mieć nietypowe ? Bulisz i to zdrowo.
Jako ciekawostkę podam iż w cennikach azjatów są gupiki po 200$
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

no tak, tylko to w zasadzie ryby które w Polsce pewnie w ogóle nie występują, a ich kupienie graniczy z cudem, a mi raczej chodziło o drogie ryby które są w zasięgu :P - no chyba, że się mylę
Awatar użytkownika
sepher
Mecenas
Posty: 489
Rejestracja: 20 lis 2010, 20:44
Imię: Sepher
Lokalizacja: Sepher jest kobietą !
Płeć:

Post autor: sepher »

Dlaczego nie występują ? Ściągałem 2 szt Panaque cochliodon na zamówienie klientowi z Wro
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

no to ja w takim razie jeszcze mało wiem :)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

nowa fotka
Usunięto martwe linki do obrazów - SDD
Ostatnio zmieniony 16 wrz 2017, 18:23 przez Artur___, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
dawo
Administracja
Posty: 2265
Rejestracja: 20 lis 2014, 21:06
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Zaczernie
Akwarium: 240L, 81L, 68L, 63L
Płeć:
Wiek: 43

Post autor: dawo »

piękny zbrojnik Artur posiadasz takie?
Awatar użytkownika
K2
Administracja
Posty: 3437
Rejestracja: 28 cze 2011, 7:53
Imię: Rafał
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 240Skalarium/40
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: K2 »

Chyba na kalendarzu jest jego fota :)
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 48

Post autor: Artur___ »

fotki niestety już wiekowe, a pasja zbrojnikowa przerodziła się u mnie w akwarium słonowodne :(

ale jeszcze kiedyś do nich wrócę ... ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”