Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Kąsaczowate] Neon simulans

Paracheirodon simulans

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

[Kąsaczowate] Neon simulans

Post autor: rudolf »

Pochodzenie: Ameryka Południowa;

Wygląd: ciało podłużnie wydłużone, jest to najmniejszy z 3 odmian neonów, osiąga do 3,5 cm; podobnie jak u neona innesa, od ogona do połowy korpusu, dolna część ciała jest czerwona, grzbiet zaś na całej długości jest metalicznie połyskujący w kolorze niebieskim do zielonkawego w zależności od barwy padającego światła; brzuszek u dorosłych osobników jest żółtawo-zielonkawy; dymorfizm płciowy w zasadzie niezaznaczony, ja osobiście nie potrafię odróżnić samca od samicy;

Zachowanie: bardzo spokojne i płochliwe ryby ławicowe, gwałtowniejszy ruch w pobliżu akwarium potrafi je spłoszyć na tyle, że całe stado potrafi przesiedzieć w krzakach większą część dnia; z biegiem czasu jednakże oswajają się i ośmielają; niekonfliktowe, można je hodować z innym gatunkami, pod warunkiem, że nie bądą one zbytnio nachalne; najlepiej prezentuje się w stadkach powyżej kilkunastu sztuk, hodowla w ilości do 10 sztuk jest raczej bezcelowa, gdyż wtedy nie można w pełni obserwować jej piękna i zachowań; przebywa głównie w środkowej części toni wodnej;

Wymagania: ryby te należy zaliczyć do średniowymagających, generalnie próba hodowli w wodzie twardej lub średniotwardej i o odczynienie zasadowym jest skazana na niepowodzenie; nawet jeżeli ryby nie zdechną, to będą nie domagać, co wydatnie zwiększy ich podatność na choroby i skróci życie; wskazane są akwaria o bujnej roślinności, w której będą mogły się schować w warunkach poczucia zagrożenia; temperatura wody między 23 a 28 stopni celcjusza; ryby te raczej nie są polecane dla zupełnie początkujących akwarystów;

Rozmnażanie: jajorodna, proces rozmnażania niełatwy, ja u siebie nie zaobserwowałem tarła; jednakże ryby te są z powodzeniem rozmnażane w hodowlach, tak więc przy stworzeniu odpowiednich warunków, jest to na pewno możliwe;

Odżywianie: ja swoje simulansy karmię generalnie różnego rodzaju pokarmami płatkowymi, drobno pokruszonymi; pokarmy z dużą zawartością karotenu sprzyjają wybarwianiu się tych rybek;

Zdjęcie w przygotowaniu.
Ostatnio zmieniony 04 gru 2009, 21:28 przez rudolf, łącznie zmieniany 2 razy.
rudolf
Posty: 482
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:37
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Elbląg
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: rudolf »

Próbowałem was pogodzić i strzelić fotę, ale to badziewie się ciągle rusza, nie mogę ich dobrze chwycić. A poza tym nie dysponuję na tyle dobrym aparatem, żeby je w ruchu porządnie sfotografować :(. Może pożyczę za jakiś czas aparat, to wtedy coś się zrobi.
Awatar użytkownika
Artur___
Posty: 3564
Rejestracja: 23 lis 2009, 11:16
Imię: Artur
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: Artur___ »

Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”