Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[sumowate] Sumik szklisty

Kryptopterus minor

Nasze doświadczenia z konkretnymi gatunkami

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

grzeniu pisze:Zastanawiam się tylko dlaczego nigdy u nikogo nie widziałem dużych ponoć 9cm dorosłych ryb. :?:
Ja chyba tylko raz w sklepie widziałem. Mi zostały już tylko 2 osobniki z grupki 6 szt. niestety. Wykruszyły się. Ale moje mają obecnie ok. 6 może 7cm i większe już pewnie nie będą.
EL G FRESH
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 10:18
Imię: Emilio
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: EL G FRESH »

Bardzo ładna rybka. Pomimo tego, ze jest to rybka "przeźroczysta" to jest pięknie ubarwiona (tak jakby wytwarzała pole elektryczne) mieni sie różnymi kolorami (jak podświetliłem latarką).
Musze się podzielić jeszcze jedną uwagą.
Zaobserwowoałem, że jeden z osobników leży na kamyczkach na dnie (i tu nie chodzi, że zdechała :) ). Trzy osobniki pływają oboka a jeden sobie siedzi na kamyczkach w trawie ( i tak sobie siedzi dłuższy czas). Zrywa się gdy jakaś ryba ją "potrąci" i pływa wtedy z pozostalymi.
Wczoraj miałem taką sytuację, że myślałem że padła. Leżała bokiem na kamyczkach przy roślinkach a nad nia dwa osobniki (sumiki) pływały. Podnoszę pokrywę od akwarium a sumik się zrywa i pływa póżniej normalenie przez pół dnia. hmm
Nie wiem czy to jest obiaw starości i sobie "odpoczywa" czy może to osoobnik płci żeńskiej i będę musiał spodziewać się potomstwa.
Moze ktoś coś podobnego zaobserwował?
EL G FRESH
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

U mnie czasem po podmianie wody lubią sobie poleżeć chwilkę. Później się "podnoszą" i pływają normalnie. Zazwyczaj przez cały dzień siedzą pod korzeniem. Wypływają w nocy. Ale takiego "odpoczywania" jak u Ciebie nie zauważyłem. Ile lat mają Twoje ryby? Moje ok. 2,5 roku.
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Jeśli leży na boku to pewnie ma syndrom bocji ;)
EL G FRESH
Posty: 4
Rejestracja: 28 cze 2011, 10:18
Imię: Emilio
Lokalizacja: Stalowa Wola
Płeć:

Post autor: EL G FRESH »

Do Mirro: mam rok 4 sumiki.

Do mariusz: nie miałem bocji więc nie wem co to za "syndrom bocji". No chyba ze sie nabijasz :)
EL G FRESH
piotr77

Post autor: piotr77 »

syndrom bocji ,to jest jak ryba lezy na jednym z bokow i jakby spi lub odpoczywa
przez dluzszy czas ,jednakze nic jej nie dolega
najczesciej zdarza sie u bocji

[ Dodano: 2012-03-21, 12:10 ]
posiadam dwie bocje mysie(szare) i czasem sie tak zachowuja ;)
Awatar użytkownika
mariusz
Posty: 678
Rejestracja: 18 mar 2010, 17:46
Imię: MARIUSZ
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 360,70
Płeć:

Post autor: mariusz »

Nie nabijam się.Jeśli bocje maja dobre warunki i czuja się pewnie to często lezą na boku właśnie tak
Obrazek
piotr77

Post autor: piotr77 »

Mariusz dokladnie moje to samo robia ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Baza ryb”