Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Neocaridina hetoropoda

Nasze doświadczenia ze skorupiakami

Moderator: Administracja

Zablokowany
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Neocaridina hetoropoda

Post autor: crusta »

Neocaridina hetoropoda

Jest to jedna z najpopularniejszych krewetek w naszych akwariach, bardzo chętnie hodowana ze względu na swoje ubarwienie, stosunkowo niskie wymagania i łatwość w rozmnażaniu, co ciekawe potrafi zmieniać barwę.

Obrazek

Wygląd: Krewetka ta może przyjmować różne kolory; zielony, beżowy, brązowy, pomarańczowy, niebieski, ceglasty lub czerwony. Według pewnych żródeł kolor zmienia się gdy krewetka trzymana jest w nieodpowiednich warunkach, podobno powinna być zielona, inne że kolor zmienia się od nastroju i tła na jakim krewetka przebywa. Istnieje także teoria ze są to odmiany kolorystyczne.

Pochodzenie:Indie

Wielkość: Samce osiągają do 3,5 cm, samice są większe i mogą osiągnąć 4 cm

Warunki hodowli: nie ma wysokich wymagań co do parametów wody, naleźy zapewnić: temperature ok. 20-25C, pH 7.

Pokarm: Glony, pokarmy zawierające spirulinę, naturalne i sztuczne zawierające karotenoidy, cyklop, artemia. Krewetka ta nie pogardzi gotowaną marchewką czy bananem.

Rozmnażanie: Przeobrażenie niezupełne. Samica nosi jajeczka przez okres 3 do 4 tygodnie. U niektórych samiczek jajka są ciemnozielone lub oliwkowe. Młode krewetki są w pełni uformowane, w jednym miocie ich liczba sięga około 40 sztuk wielkości ok. 2mm. Dojrzałość płciową osiągają w wieku 3-4 miesięcy. Początkowo nie są tak wybarwione jak rodzice i trudno je zauważyć w akwarium, odpowiednio karmione szybko nabierają kolorków.

Urządzenie zbiornika: Drobne podłoże, najlepiej ciemne, drobnolistne rośliny, korzenie, kamienie, mchy...


Krewetka dla każdego.

Zarchiwizowano fotografię/e na naszym serwerze - zulix
Ostatnio zmieniony 11 paź 2015, 9:04 przez crusta, łącznie zmieniany 3 razy.
Zablokowany

Wróć do „Opisy gatunków”