Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtr kubełkowy] Tetra 700

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

[Filtr kubełkowy] Tetra 700

Post autor: zulix »

Filtr na akwarium 200 - 250 l (wg producenta). Mam takowy w 2 egzemplarzach.
Moje plusy
- Ogólnie robi bardzo miłe wrażenie (estetyczny). Cichutki, łatwo się go składa i rozkłada, węże elastyczne więc łatwo się je demontuje jak zachodzi potrzeba.
- Ma uchwyty, które zabierają mało miejsca na szybie - mogłem dzięki temu zamontować przelewy z tyłu akwarium, przy ścianie.
- Znana marka więc części są łatwo dostępne.

Moje minusy
- Przepływ 700 l to chyba pusty. Naładowany biobalami, ceramiką i watą ma pewnie na poziomie 200 albo i mniej. U mnie w HT spełnia rolę wyłącznie filtracji biologicznej (drugi filtr mechaniczny wisi) więc mi to niezbyt przeszkadza. W akwarium LT "podobno" nie stosuje się w ogóle filtracji biologicznej więc filtr też się sprawdza. Wydaje mi się jednak, że w typowym akwarium jest po prostu za słaby.

- Denerwuje mnie napełnianie filtra za pomocą pompki. Upierdliwe i łapy bolą. Patent mi się nie podoba. Dlatego zalewam filtr wodą od razu w wannie a wody z węży nie spuszczam - wtedy nie muszę pompować.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

Mam Tetre kupiona od kolegi ale model 600 chodzi w kreweciarni i myślę ze na 100l sobie dobrze radzi.

Co do tej lini i ogólnie marki, sprzęt naprawdę godny polecenia, nie jest tani ani bardzo drogi, niestety części troszeczkę kosztują :/
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Ja posiadam większy model 1200 i potwierdzam słowa Zulixa, że jeśli jest "czysta" to śmiga ładnie ale już po 2 tygodniach pracy traci na wydajności i to dużo
Ostatnio zmieniony 16 paź 2009, 22:27 przez ToryBcia, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
krzysiekb4
Posty: 2672
Rejestracja: 11 paź 2009, 22:08
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: krzysiekb4 »

Ja słyszałem taką opinie że zaczepy od zaworów łatwo jest wyłamać. Ale to raczej chyba kwestia jak kto do tego podchodzi. Jak na siłę to pewnie wszędzie się wyłamie.
Markiz

Post autor: Markiz »

crusta pisze:Mam Tetre kupiona od kolegi ale model 600 chodzi w kreweciarni i myślę ze na 100l sobie dobrze radzi.

Co do tej lini i ogólnie marki, sprzęt naprawdę godny polecenia, nie jest tani ani bardzo drogi, niestety części troszeczkę kosztują :/
Dokładnie 600/700-taka przejściowa hybryda :D

W sumie prócz wkładów filtrujących w filtrze nic się nie wymienia :D
Godny polecenia :P
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

krzysiekb4 pisze:Ja słyszałem taką opinie że zaczepy od zaworów łatwo jest wyłamać. Ale to raczej chyba kwestia jak kto do tego podchodzi. Jak na siłę to pewnie wszędzie się wyłamie.
Dokładnie
Taki filterek czyści się raz na jakiś czas więc zawory sie zassają to trzeba delikatnie a nie młotkiem :) Jak dla mnie to węzyki sie zrobiły twarde i niemoge ściągnąć ich właśnie z zaworów
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Moja osoba również posiada filtr Model Ex700. Kupiłem go jako używany pół roku, więc cena sklepowa nie była, można nawet powiedzieć, że dużo lepsza niż sklepowa :)
Co do filtra, to jak już poprzednicy pisali - pusty mieli, pełny lekką się sączy - na pewno 700 l/h to on wtedy nie ma. Ale co do filtracji to jest przyzwoita - używam go w akwarium 160 litrów.
Plusy:
- dosyć duża objętość mediów filtracyjnych
- niski pobór mocy pompy
- cicha praca
- dosyć elastyczne wężę
- regulowana długość rurki zasysającej
- łatwy dostęp do filtra podczas czyszczenia
- pewne zamknięcie filtra 4 zatrzaskami
Minusy
- łamiące się zaworki od węży
- zbyt duży spadek przepływu przy pełnym filtrze (czego nie obserwuje w innych kubełkach)
- wysokie ceny części zamiennych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”