Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtry kaskadowe] Aqua-El FZN-1, FZN-2, FZN-3

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

[Filtry kaskadowe] Aqua-El FZN-1, FZN-2, FZN-3

Post autor: zulix »

Jak zwykle mój, subiektywny opis 3 modeli filtrów kaskadowych do akwariów różnych wielkości. Największa kaskada obsługuje wg producenta 200-300 l. Najmniejsza jest do 50-100 l. Filtry według mnie są dosyć dobrze zaprojektowane. Posiadają dużą przestrzeń filtracyjną i mocne pompy. W mojej 200-tce największy model robi pralkę, podobnie jak najmniejszy w 50 l. Wydajność można jednak płynnie regulować. Z uwagi na rodzimą produkcję z częściami nie powinno być kłopotów. Nie miałem z nimi większych problemów (największą kaskadę eksploatuję już 3 lata bez przerw).

Zalety:

- duża objętość wkładu w każdej kategorii,
- duża moc filtra i możliwość regulacji,
- względna taniość (w porównaniu do np. Aqua Clear),
- samonapełnianie rurki przelewowej (w Aqua Clear zawsze mnie denerwowało, że muszę kombninować aby zalać tę rurkę),
- rurka wlewowa o dużej średnicy o kształcie elipsy (zmniejszenie widoczności),
- pompa działa bezszelestnie.

Wady:
- jak dla mnie nieciekawy system odsuwania filtra od szyby za pomocą pokrętła. W dużym filtrze już po kilku dniach przestało to działać (za duży ciężar napełnionego filtra),
- system wydłużania rurki wlewowej na zasadzie wsuwania kolejnych kształtek według mnie jest mało praktyczny - zatykają się one.
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Ja się dopiszę jako szczęśliwy posiadacz FZN-2. Pobiera 7,2W, a w zamian daje nam przepływ 800l/h. Hula u mnie w 57l już od pół roku.
Do zalet mogę dopisać:
-duża pojemność-upchnąłem w nim 0,5l ceramiki + standardowe gąbki.
-bardzo fajna regulacja
-pomimo załadowaniu ceramiką, pre filtrem i gąbkami ma bardzo duży przepływ (muszę skręcać bo jest pralka w akwa)
-bezawaryjny

EDYTA:

Pobór prądu na tabliczce znamionowej wynosi 7,2W,
moja kaskada wypchana gąbką + ceramiką pobiera 10,3W.

ObrazekObrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”