Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtr kaskadowy] Hailea SL-106

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

[Filtr kaskadowy] Hailea SL-106

Post autor: comatose »

Hailea SL-106 to niskobudżetowy filtr kaskadowy, jak to w niskobudżetowych sprzętach bywa jego największą zaletą jest cena. Za dwadzieścia kilka zł dostajemy super cichy, wyposażony w regulację przepływu, wykonany z przezroczystego plastiku filterek.

Dane producenta:
Wymiary: 95x90x115
Wydajność: 250L/h
Moc: 3,5W

Teraz ciekawostka na stronie producenta podano inne parametry niż na pudełku z filtrem, tak samo zdjęcie ze strony producenta jak i zdjęcie na pudełku z filtrem przedstawiają co innego niż właściwie dostajemy ;] różnice są dwie - pierwsza to lustrzane odbicie pomiędzy zdjęciem a rzeczywistością, druga różnica to wygląd pokrętła regulacji przepływu. W rzeczywistości pokrętło regulacji umieszczone jest prostopadle do wirnika - producent na zdjęciu sugeruje nam, że jest ono umieszczone równolegle.

Trochę niezrozumiały jest dla mnie układ komór we wnętrzu - wydaje mi się, że można to było lepiej rozmieścić. Gąbki trzeba wysunąć maksymalnie wysoko aby woda nie przelewała się nam górą. Odnoszę wrażenie, że deklarowany przepływ nijak ma się do rzeczywistości, nie mierzyłem tego, ale "na oko" widać, że wody przepływa mniej niż 250L (z pewnością w znacznym stopniu spowodowane jest to tym, że wsadziłem do filtra więcej gąbki niz było fabrycznie). Przyczepić można się też do bardzo delikatnej rurki zasysającej wodę - składa się z trzech elementów łączonych "na wcisk" każdy segment wyposażony jest w gumowy oring uszczelniający i trzymający w kupie całą konstrukcję. Zasysana woda wpada bezpośrednio w wirnik co powoduje sporą śmiertelność zassanych krewetek, na szczęście prefiltr jest wyposażony w dziurki o małej średnicy tak, że wpłynąć może tam tylko bardzo mała krewetka. Na początku, filtr łapał sporo lewego powietrza pomogła tutaj regulacja przepływu - przy minimalnym przepływie powietrze było wysysane, w wypadku jak wyżej można też regulować pokrętło góra/dół (fabrycznie chyba tego nie przewidzieli).

Podsumowując - polecam filtr każdemu kto do niewielkiego akwarium potrzebuje cichego, taniego filtra. U mnie w 30L spisuje siębardzo dobrze.


Zalety:
- cena
- cicha praca
- przezroczysty plastik
- regulacja przepływu
- fabryczny prefiltr na niewielkie otworki

Wady:
-bardzo delikatna rurka do zasysania wody
- czasami lubi zassać trochę lewego powietrza
- wydajność mniejsza niż deklarowana
Mateusz
Posty: 508
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:11
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Hailea sl-106

Post autor: Mateusz »

Posiadam ten filtr już ponad miesiąc. Jestem z niego bardzo zadowolony. Ładny wygląd, cicha praca, mały. Moim zdaniem 5/6. Wiem, że kilka osób je ma więc proszę o opinie w tym temacie. ;)
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Kupiłem dziś taki w Aquatice, więcej napiszę jak już zacznę z niego korzystać, a na chwile obecną zdjęcia... słabe bo słabe ale są...

Obrazek

Obrazek

Zdjęcia wgrane na nasz serwer. Dżoena
Ostatnio zmieniony 15 paź 2015, 21:33 przez Skubi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Witam,
wczoraj kupiłem ten filtr a Aquatice za niecałe 20 zł - od razu podłączyłem i wszystko działa w najlepszym porządku - mały i cichy. Ale mam takie pytanie do Was, bo tam są trzy "komory" ( w tym dwie wypełnione gąbką ) i jedna wolna - wypełniacie ją czymś czy zostawiacie wolną ... ? Czym by to można było w ogóle wypełnić ... ? :P

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MST
Posty: 1725
Rejestracja: 12 maja 2010, 20:19
Imię: Bartosz
Lokalizacja: zewsząd
Akwarium: chwilowo brak
Płeć:
Wiek: 36

Post autor: MST »

Możesz włożyć jakąś ceramikę - na pewno nic, co mogłoby ograniczyć przepływ, bo ta kaskada ma ten minus, że po tygodniu przepływ spada dość znacząco, jak tylko filtr zacznie dojrzewać.
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

Ją miałem trochę starej gabki to tam wpakowalem tylko nie za dużo bo zmniejszysz i tak już mały przepływ
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Pyszczak pisze:Czym by to można było w ogóle wypełnić ... ? :P
Keramzytu troszkę by się zmieściło lub wegiel aktywny :)
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Chyba włożę parę rurek ceramicznych ... :D
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

A ja bym mimo wszystko pozostał w tym przypadku przy samej gąbce. Można ją nawet wziąć i wycisnąć/wypłukać raz na dwa trzy dni i będzie git wszystko. Tam najzwyczajniej w świecie jest zbyt mało miejsca żeby zaaplikować ceramikę choćby. Nie oszukujmy się - filtra biologicznego z tego nie zrobimy, gąbka lepiej zatrzyma zanieczyszczenia. Z resztą dobra gąbka będzie lepszym siedliskiem dla bakterii niż ceramika (gąbkę to przynajmniej możemy sobie na oko ocenić, a ceramiki się tak nie da). No i wygoda obsługi - gąbkę normalnie łapiesz i wyciągasz a nie bujasz się z X liczbą małych elementów.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Awatar użytkownika
Pyszczak
Posty: 1407
Rejestracja: 15 lut 2010, 7:47
Imię: Dominik
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 30l ; 40l
Płeć:
Wiek: 27
Kontakt:

Post autor: Pyszczak »

Zauważyłem również, że bardzo duże znaczenie na przepływ wody ma stan rurki zasysającej wodę- przynajmniej u mnie. Po dość krótkim czasie ok. 2 tygodnii, rurka ta z przeźroczystej staje się brązowo-zielona, czyli glony. Przepływ wtedy jest bardzo mały, ale gdy takową rurkę z tych zanieczyszczeń wyczyścimy np. za pomocą patyczków do uszu lub ścierki papierowej i patyczka + woda pod ciśnieniem to wtedy przepływ wody jest o wiele większy.

Filtr ten posiadam już ponad 2 miesiące, jako filtr dodatkowy do filtra wewnętrznego i można powiedzieć że jestem z niego bardzo zadowolony.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”