Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtr kaskadowy] Hagen Aqua Clear 50

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

[Filtr kaskadowy] Hagen Aqua Clear 50

Post autor: Mirro »

Filterek nie należy może do najtańszych ale wart swej ceny.

Dane producenta:
  • • Max. pojemność akwarium: 189l
    • Max. przepływ: 757l/h
    • Min. przepływ: 250l/h
    • Pobór mocy: 6W


Filtr używam w akwarium o pojemności 60 litrów. Uważam, że z powodzeniem może pracować w większym akwarium. Filtr ma dość mocny silnik. Bez problemu się "zasysa" i się nie zapowietrza. Pracuje cicho, choć w nocy słychać jak silniczek szumi, ale nie jest to w żaden sposób uporczywe. W dzień jest cisza. Jedynie na początku, po zakupie jak go zamontowałem, to "charczał" niemiłosiernie, ale z czasem się dotarł.
Filtr ma komorę w której można zmieścić trzy wkłady filtrujące. Jako wkłady fabryczne (jest ich cztery), dostępne są: gąbka, żwirek amonowy, węgiel aktywny i ceramika. Ja osobiście używam dwóch (gąbka i ceramika) i jest to moim zdaniem wystarczająca ilość, z tym, że ceramiki mam "za dwóch" :D
Filtr mam już ok 10 miesięcy i jak do tej pory nie sprawił żadnej przykrej niespodzianki. Pracuje idealnie.
Mogę polecić ten filterek każdemu.
Ostatnio zmieniony 13 paź 2009, 15:29 przez Mirro, łącznie zmieniany 2 razy.
ToryBcia
Posty: 2465
Rejestracja: 12 paź 2009, 17:19
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 375 L
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: ToryBcia »

Jeśli chodzi o kaskady - to co pisze Mirek to prawda Miałem ten filterek i chodził 4 lata a może i więcej i co go zniszczyło ? szafka gdzie były szklanki często każdy ją otwierał aż kabel prztarła :) a tak to bez uszczerbku śmigał i dalej by zapewne pracował
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Mam najmniejszy filterek od kilkunastu lat. Wymieniłem już rurki, bo popękały. Wirnik czasem brzęczał i trzeba było rozebrać i czyścić, ale większej awarii nie miałem. obecnie go nie używam, ale działał bez przerwy z 10 lat a i chowając do szafki nie był zepsuty. Jedyne co to zawsze miałem kłopot z napełnieniem rurki przelewowej. Pewnie dlatego, że to był najmniejszy filterek, a może i te starsze modele miały słabsze silniki.
Awatar użytkownika
crusta
Posty: 7055
Rejestracja: 01 paź 2009, 20:52
Imię: Konrad
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12 x 43l - krewetki
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: crusta »

mam u siebie dwa takie filterki i jestem z nic zadowolony, estetyczne, ciche, co do wad, faktycznie rurki pękału i u mnie ale co tam....
Mam taki sposób na odpowietrzenie rurek, najpierw przepływ na maks potem na minimum i chodzi jak marzenie.

U mojego dziadka tak filterek sprawował sie świetnie przez 8 lat
Ważne są dni których jeszcze nie znamy....

caridina.pl

[>500l] Krewetkaria - Mój swiat i moja odskocznia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”