Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtr wewnętrzny] Aqua Szut Turbo 550

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Markiz

[Filtr wewnętrzny] Aqua Szut Turbo 550

Post autor: Markiz »

Dane producenta:
Wydajność do 550l/H
Moc 4W
Zasilanie 230V AC 50Hz

Filtr mocowany na przystawki

Regulacja wielkości strumienia
Używam w sumie głowicy bo przestawkę gdzieś przesiałem, choć sobie za tak zwane psie pieniądze kupiłem.

Faktycznie świetnie sprawdza się począwszy od funkcji pompy do filtra podżwirowego, pompy rotacyjnej jak i w kombinacji z mediami filtracyjnymi.

Jeżeli kupimy samą pompę możemy dzięki 2 częściowemu trzpieniowi zastosować tanie gąbki używane zwykle do filtrów napędzanych brzęczykiem (ja właśnie tak pożytkuje owo cudo).

Jeżeli zaopatrzymy się w "zbiorniczek" podpinany w miejsce trzpienia dzięki dostępnym pierścieniom możemy dowolnie rozbudować medium filtrujące-jednak z małą zależnością-kubeczek plus 2 pierścienie to max i nie można wtedy zastosować zbyt wiele miękkich materiałów (gąbka, wata itp) gdyż szybko straci na sile a tym samym nie spełni swojego zadania.

Sam trzpień owinięty niewielką ilością gazy i ustawiony na pełną moc bardzo szybko oczyszcza akwa np po wyrywaniu roślin (z torfu czy ziemi też-sprawdzone).

Jedyny minus-turbina nie czyszczona powyżej 2 tyg traci na mocy i to znacznie.

Dołożenie tagu - zulix
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 12:09 przez Markiz, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”