Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Grzałki akwariowe] Elite, Aqua Szut, Tetra, Jager, Fluval

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

[Grzałki akwariowe] Elite, Aqua Szut, Tetra, Jager, Fluval

Post autor: Tomasz »

Krótki opis kilku grzałek dostępnych w sprzedaży:

1. Grzałki Elite

- zakres temperatury 18-32 st. C
- wersje krótkie o mocy 25W i 50W nie posiadają wykresu pokazującego wartość temperatury
- niska cena
- brak automatycznego wyłączania zabezpieczającego grzałkę przed spaleniem
- zastosowane elementy plastikowe niskiej jakości
- produkowana w Chinach
- najczęściej uszkodzeniu ulegają pokrętła regulatora temp. oraz awarie termostatu*
- 2 lata gwarancji

2. Grzałki Aqua Szut

- zakres temperatury 18-32 st. C
- dość solidne wykonanie jak na produkt w tej klasie cenowej
- brak automatycznego wyłączania zabezpieczającego grzałkę przed spaleniem.
- produkowana w Polsce
- najczęściej uszkodzeniu ulega termostat*
- 2 lata gwarancji

3. Grzałki Tetra

- zakres temperatury 19-31 st. C
- solidne wykonanie
- automatyczne wyłączenie przy pracy "na sucho"
- produkowana Polska, Niemcy, Chiny (patrz opakowanie)
- kabel 2,5 m długości
- najczęściej uszkodzeniu ulega termostat*
- gwarancja 2 lata

4. Grzałki Jager

- zakres temperatury 18-34 st. C
- bardzo solidne wykonanie
- automatyczne wyłączenie przy pracy "na sucho"
- kabel 1,7 m długości
- bardzo duża dokładność
- bardzo płynna regulacja temperatury
- produkowana w Niemczech
- praktycznie bezawaryjna*
- 2 lata gwarancji

5. Grzałki Fluval Tronic

- zakres temperatury 20-34 st. C
- bardzo solidne wykonanie
- automatyczne wyłączenie przy pracy "na sucho"
- elektroniczny termostat
- bardzo duża dokładność
- bardzo płynna regulacja temperatury
- bardzo solidne wykonanie
- innowacyjny system uwalniania ciepła minimalizujący skoki temperatury
- produkowany we Włoszech
- praktycznie bezawaryjna*
- 2 lata gwarancji

* informacje na podstawie reklamacji.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Przy Eheimie wartałoby dodać, że istnieje możliwość kalibracji w przypadku nieprawidłowego działania termostatu - stary/nowy typ. A tetra jak pisali jej posiadacze lubi grzać wodę do innej temperatury niż jest ustawiona.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
robaczek_p
Mecenas
Posty: 220
Rejestracja: 13 gru 2009, 17:16
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec
Akwarium: 15L,100L
Płeć:
Wiek: 41
Kontakt:

Post autor: robaczek_p »

Ja mam ELITE 100W i jak do swojej ceny to grzałka super!!
Jedyny MINUS to termostat w niej zamontowany na grzałce mam 22*C a trzyma mi 26*C przy starcie trzeba by ją troszke poobserwować!
Awatar użytkownika
suplement
Mecenas
Posty: 260
Rejestracja: 01 sty 2010, 15:34
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Sędziszów Młp.
Płeć:
Wiek: 38
Kontakt:

Post autor: suplement »

Tak jak robaczek_p używam grzałki ELITE, ale 150 W i tak samo utrzymuje mi temperaturę wyższą niż ustawiam tyle, że o trzy stopnie w skali Celsjusza
30 litrów robaków
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Moja tetra ma ustawione 21 a w akwarium są 23 stopnie
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: skaczacy »

ja miałem jagera, obecnie jest na gwarancje wysłany. Stary typ ma problem z przewodem, wody nie przepuszcza ale wilgoć tak, powoduje to skraplanie się wody przy elektronice grzałki i docelowo jej zwarcie (jak w moim przypadku) wywaliło bezpiecznik w domu i grzałka poszła na wymianę. Zobaczymy jak do tego ustosunkuję się serwis. U mojej znajomej też pojawia się takie problem. Oby było inaczej jak u mnie. Mimo wszystko grzałkę uważam za cudo.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Miałem wiele grzałek ale chyba Jagera oceniam najwyżej - za ceną idzie jakość :) warto dołożyć i kupić lepszą grzałkę nie zrobioną przez "żółte rączki"
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Tomasz, to gdzie kupujesz części do kompa? :] Za ceną nie idzie jakość tylko marka. Można kupić dobrą grzałkę tańszych firm (może kalibracji mieć nie będzie) ale ustawienie na niej x stopni da nam y w akwarium i można się do tego przyzwyczaić. Z moich tanich jeszcze żadna nie parowała ani nie było z nią problemów.
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Części do kompa kupuję w Stanach a spośród marek które opisałem najdłużej i najmniej problemowa (do tej pory działa i trzyma temperaturę bezbłędnie jest Jager nawet na sklepie testowałem wszystkie jakie mamy w sprzedaży i najlepiej wypadł Jager
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Co nie znaczy że grzałka za połowę ceny nie będzie równie dobra. Eheim się ceni i nie da się tego ukryć.
Źle zadałem pytanie, bo obojętnie czy kupione w stanach czy w Polsce to pochodzą głównie z Chin i Tajwanu i niczym się nie różnią od tych produkowanych np w Niemczech (poza kosztem produkcji).
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

W tańszych grzałkach szczególnie robionych w chinach znajduje się większy odsetek towaru wadliwego lub szybciej ulegającego awarii, natomiast w grzałkach robionych w Europie czy innych krajach ten odsetek jest mniejszy. Jeśli chodzi o to czy się różnią czy nie to się nie zgodzę weźmy filtr zew. Tetra ex 700 robiony w Deutschland (na 100 szt do reklamacji trafiało 10 szt) te które robiono w Chinach na (100 szt do reklamacji - i to w krótkim czasie wracało 30 szt) więc jest różnica mniejsze koszty wykonania ale jakość spadła. To samo z karmami dla psów póki jedna z karm robiona była w krajach typu Francja, Belgia, Niemcy jakość była bardzo dobra jak tylko przenieśli produkcję do Rosji - karma potaniała (nieznacznie) ale jakość i odsetek klientów nie zadowolonych zwiększyła się. Nie jest to żadna reguła i nie mówię, że wszystko co robione w Chinach to "bubel". Jak wchodził bum na pendrive pisałem do fabryki w chinach z pytaniem o ilość i cenę za jaką mógłbym to sprowadzić i napisali mi dla jakich firm oni je robią to mi kopara opadła wiedząc jaka cena zakupu a ile kosztuje logo na produkcie. Przykładowo 1 szt 512mb kosztowało 1$ a w sklepie z nadrukiem jednej z firm kosztowało 14$ i to chińskie i to chińskie. W każdym razie w każdej marce ktoś trafi na produkt wadliwy lub taki który ulegnie szybciej awarii i wtedy zazwyczaj następuje wyrobienie zdania na temat produktu - moim zdaniem po przetestowaniu grzałek 6 firm (w różnych warunkach) oraz z działań reklamacyjnych uważam, że Jager spisał się na 5/6
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

No tak, grzałka to nie taka wysoka technologia jak mikroukłady, ale jeśli serwis jest dobry i wymieniają bez problemu wadliwą na nową to chyba nie ma na co narzekać. Na pewno zdają sobie sprawę z tego że część partii dopuszczonej do sprzedaży może okazać się wadliwa i jeśli problem występuje tak jak piszesz w 30/1000 to jest duża szansa dostać w dłużej żywotny egzemplarz.
Nie orientuję się jak jest z gwarancją w Polsce na różne rzeczy, ale dla przykładu napisze że w Austrii kupując wiertarkę czy inny sprzęt w sklepach: baumax, bauhaus, obi itp... nie spisują numeru seryjnego. Można po 2 latach kupić taką samą wiertarkę i oddać na gwarancji starą, po czym jak przyślą nową z nową gwarancją to można ją oddać bo np nie jest już potrzebna. W ten sposób można kupić wiertarkę, powiercić tydzień i oddać bo się tłucze, albo nie działa przód/tył - nawet nikt tego nie sprawdza - i od razu można odzyskać pieniądze za towar.
W Polsce to jest z wiadomych przyczyn nierealne ;) ale jak wygląda sprawa reklamacji grzałek różnych firm. Są jakieś odmowy z powodu "złego używania" (np. znane z obuwia - nieprawidłowe zakładanie butów, złe chodzenie, ostatnio za duża waga)?
Ostatnio zmieniony 29 mar 2010, 23:33 przez Zaku, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
comatose
Posty: 3933
Rejestracja: 02 paź 2009, 15:14
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: comatose »

Prawda jest taka, że cała sprawa rozbija się tutaj o kontrolę jakości, małe żółte łapki mogą poskładać grzałkę czy cokolwiek innego z taką samą precyzją i dokładnością niż pracownik w Europie, ale cena wtedy byłaby nieadekwatna do korzyści płynących z przeniesienia produkcji za granicę.
nie daj się zwieść pozorom http://www.youtube.com/watch?v=iTEi_PlFEWU/
Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Comatose, kontrola jakości nie przewidzi czy grzałka po pół roku nie zacznie puszczać wody z powodu np. częstej regulacji lub wstrząsów podczas transportu.
Awatar użytkownika
skaczacy
Posty: 1439
Rejestracja: 25 sty 2010, 19:50
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ~1000l, 160l, 27l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: skaczacy »

ale wadliwy przewód w grzałce to nie wina "małych żołtych rączek" a raczej materiału z jakiego został on wykonany. Przewód ponoć został na następnym modelu wymieniony na lepszy, tak samo układ regulacji. Te nowsze modele są już dużo lepsze. Na chwilę obecną również polecam wszystkim Jagera. Zobaczymy tylko jak serwis się zachowa.
"Dla mnie też niezbyt łaskawy był dzień"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”