Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Filtr wewętrzny] NBF-1200 Aqua Nova

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
deddman1
Posty: 250
Rejestracja: 29 wrz 2010, 16:40
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 112RedRed160Saulosi
Płeć:
Wiek: 43

[Filtr wewętrzny] NBF-1200 Aqua Nova

Post autor: deddman1 »

klasy Low -End, ale nie do konca jak na produkt przeznaczony do oczka wodnego :D
cena <40PLN

Zasilanie 230V/50Hz
Moc- 25W
Przeplyw- 1200l/h
akwarium wg prod- 200-300l

Żeby było inaczej zacznę od:
Wady
-brak regulacje szybkości przepływu w tym modelu
-regulacja kierunku strumienia tylko w poziomie
-przez napowietrzacz lubi cofnąć się woda trzeba zrobić nacięcie -żeby osad nie przyblokował odpływu. Po takim tuningu jest ok.
- bardzo długie wkłady filtrujące. w standardowym 40 cm wysokości akwarium jest na styk. Można jednak dać jedna sekcję mniej lub przerobić.
- rurki w wkładach to trochę śmiech na sali niby ok., bo równomiernie zasysa wodę, ale jednak niesmak jest przez sposób w jaki są połączone
-gąbka to porażka, olbrzymie oczka dziwnie sztywna &#8211;nadaje się jako prefiltr do kubła.
- napowietrzanie &#8211;zdecydowanie za silne. Nawet na min poziomie powietrza jest tak duzo ze widac banki w całym akwarium. Z tego powodu używam deszczowni z innego zestawu
Zalety
-Wirnik mimo ze stara technologia daje rade.
- przy ostrym użytkowaniu filtr nie traci na przepływie / pompując z wiadra do wiadra przy max zapchanej gąbce wyszło mi ok. 1000l/h-
Metrowy zbiornik przepływ wody idealny jak na moje potrzeby, kupska zbierają się tylko pod pompa i na gąbce. Dobra recyrkulacja. 25W dobrze zużytej energii.
- bardzo cichy- praktycznie ucho do szyby trzeba przyłożyć, małe drgania. Mowa tu oczywiście o wersji bez napowietrzania. Porównując tu do szuta Ew. do atmana gdzie słyszałem go z naprzeciwległego pokoju.
- podnoszenie słupa wody -trochę mniej niż piszą 90 cm to max- ale wydajność duża
- duża pojemność filtra- wata plus gąbka :D
-można dukupic pojemniki- ja swój przyciołem 2 cm -materiał PE ale poprawnie się obrabia- rurki zostały nagwintowane i można zrobić teraz z niego głowicę.
-Bardzo silne przyssawki mocujące filtr.

Neutralne
-deszczownica- mieszane uczucia - troche tandetne wykonanie- dziala niby ok ale jej nie uzywam. Wykorzystuje ja do opróżniania zbiornika przy podmianach i do pompowania wody.
Sam wygląd- dla minimalistów będzie ciężkie do przełknięcia. Duże, toporne, ciężkie do zamaskowania.

Przy odrobinie wysiłku z naszej strony, produkt spełnia nasze oczekiwania. Po dostosowaniu do własnych wymagań czasem zapominam nawet go przeczyścić co tydzień. Gdyż spokojnie daje rade , nawet przy takich rybach jak roslinożerne malawi.
Produkt może nie dla każdego, ale polecam
Z ciekawszych rzeczy mogę powiedzieć o wytrzymałości mniejszy brat 800l/h wywaliło mi wodę z zbiornika tak że woda zakrywała tylko króciec ssawny, mimo ze pompka była tak gorąca ze stopiło przyssawki, po ostygnieciu nic się nie stało. Zdaje się ze pracowała parę h bez chłodzenia- tylko to co schłodziło się zasysając wodę. Po wymianie przyssawek i oczyszczeniu z osadu po odparowanej wodzie nadal chodzi w 112l :D do chwili obecnej.

Dołożenie tagu - zulix
Ostatnio zmieniony 30 maja 2011, 12:09 przez deddman1, łącznie zmieniany 1 raz.
DIY elektronika elektryka przezwajanie silników czyli zabawa drutami :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”