Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[Lampa UV] Aquael MULTI UV-C 3W

opis producenta, tańsza alternatywa posiadania lampy uv

Tu piszemy o konkretnym modelu sprzętu. Jak się u nas sprawuje, jak oceniamy opłacalność zakupu itp.

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

[Lampa UV] Aquael MULTI UV-C 3W

Post autor: Tomasz »

Multi UV-C jest doskonałym rozwiązaniem do małych i średnich akwariów. Jego najważniejszym elementem jest komora zawierająca 3W żarówkę emitującą zabójcze dla glonów, pierwotniaków i bakterii światło UV-C. Komorę instaluje się we wnętrzu jednego z czterech znajdujących się w komplecie modułów przeznaczonych do odpowiednich filtrów:

- fanfilter2

- fanfilter3

- versamax (kaskada)

- filtry kubełkowe (przewody 12/16mm)

W przypadku filtrów FAN2 i FAN3 odpowiadające im moduły montuje się pomiędzy głowicą, a komorą z materiałami filtracyjnymi. Filtry Versamax wyposaża się w MULTI UV zakładając go pomiędzy modułami rurek zasysających. W filtrach kubełkowych bezpośrednio na wężu odprowadzającym do akwarium oczyszczoną wodę. Nie wymaga dodatkowych zabiegów konserwujących, zaś okres eksploatacji żarówki (wg producenta) wynosi 8000 godzin.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3830
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Czy Ty stosujesz u siebie lampę UV??
I czy faktycznie tak eliminuje glony??
Pozdrawiam Darek :)
Awatar użytkownika
Tomasz
Posty: 760
Rejestracja: 05 sty 2010, 21:16
Imię: Tomasz
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: Tomasz »

Wielokrotnie stosowałem lampę uv w wielu celach - klarowanie wody, likwidowanie tzw. zielonej wody, usuwanie pozostałości po środkach, już kiedyś pisałem, że stosowałem ale nie dłużej niż 2-3 dni. A co do glonów to wyniszcza zarodniki glonów, nie już istniejące glony. Nie wiem na dłuższą metę jakie będą skutki używania lampy 24/h przez długi okres.
Nigdy nie kłóć się z idiotą - najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Recenzje”