Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nie regularne nawożenie

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

Nie regularne nawożenie

Post autor: hagmar93 »

Witam, założyłem swoje akwarium lecz nie przemyślałem wszystkich minusów a jeden z nich to jest to iż jestem studentem i od czasu do czasu wyjeżdżam z Rzeszowa do rodzinnego miasteczka. I nęka mnie takie pytanie czy będzie to wszystko rosło jak od czasu do czasu będzie przerwa w nawożeniu ? Np Święta Bożego narodzenia nie wyobrażam sobie siedzenia w Rzeszowie a np tydzień bez nawozu w akwarium nie zaburzy flory ? Nie oszukująć się zależy mi najbardziej na pięknych roślinach :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Kilka dni nie robi większego problemu przy 90% roślin. Ponieważ ostatnimi laty sąsiad mi "pieprzył" nawożenie to w tym roku na wakacjach w ogóle nie miał nic dawać. Przed wyjazdem dałem oczywiście większe dawki. Po tygodniu powrót i wszystko w porządku.
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: hagmar93 »

A jak bym przed wyjazdem np na tydzień wlał do wody powiedzmy 5 mil carbo, nie zaszkodzi to rybkom ani roślinką??
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

"Carbo" rozkłada się w akwarium w ciągu 12 godzin. Przedawkowany może prowadzić do masowych zgonów zwierzyny.

Stąd nie radziłbym... (inna sprawa to jeżeli powiesz:
hagmar93 pisze:wlał do wody powiedzmy 5 mil carbo...
to znaczy tyle co nic. Możesz wlać do 20 jak i do 1000 litrów. Staraj się pisać precyzyjnie.
hagmar93
Posty: 13
Rejestracja: 16 sie 2013, 0:42
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Aquael 30
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: hagmar93 »

Sorki, ale chodzi mi oczywiście o moją kostkę 30 L a konkretnie 19 :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”