Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Odpowiednie dawkowanie nawozu.

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

Cichy pisze:Tylko pytanie, cz po restarcie, mam zalać cały baniak taką wodą?
Tak.
Cichy pisze:Jeszcze drugie pytanie
A jakie masz te glony?
Jeśli chodzi o "nalot" to - glonów raczej z liści nie usuniesz. Nie raz już próbowałem i zwykle kończyło się na tym, że liście się porozrywały :( Ostatnio zrobiłem z dużym heńkiem tak, że osciąłem łodygi zarośnięte glonem i oberwałem zaglonione liście. Zostały takie "kikuty" na 3 cm. Rozrosły się i teraz mam normalną roślinę. Tobie radzę to samo. Rośliny, które masz w dobrych warunkach odbiją relatywnie szybko (ok. trzy do sześć tygodni).

Co do nitek, to: jeśli chcesz "odglonić" rośliny, to wrzuć je do wiaderka z wodą, przykryj je postaw w ciemnym miejscu na 4 - 5 dni. Przed wrzuceniem do wiaderka oskub rośliny z nitek ile dasz radę.
Osłabi je to mocno, ale nitki znikną, a rośliny z czasem odbiją. Tekst skopiowałem z innego wątku :P ).
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Cichy pisze:Część roślin (tzn mchy) pewnie pójdą do kosza, bo są w opłakanym stanie, ale może uda się uratować inne
A może: http://rzefa.podforak.ayz.pl/viewtopic.php?t=706 ?
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Cichy
Posty: 1264
Rejestracja: 15 gru 2009, 0:39
Imię: Karol
Lokalizacja: Jasło / Rzeszów
Akwarium: 33l, 43l OW, 72l
Płeć:
Wiek: 33
Kontakt:

Post autor: Cichy »

Jest to bezpieczne? W jakich proporcjach mam przygotować taki roztwór?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”