Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Źródła węgla w akwarium roślinnym - prośba o podsumowanie

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Mirro pisze:niestety pewne gatunki roślin po prostu nie dają rady
Niektóre nie dają rady jak się nie zrobi baniaczka pod nie. Sam walczyłem bezskutecznie z tonina. Patrząc jednak na rośliny kolegi to są to przeciętne rośliny aczkolwiek dające możliwość zaaranżowania pięknego akwarium roślinnego. Nie zawsze w baniaczku muszą być najlepsze, najdroższe, najtrudniejsze rośliny aby móc się czym chwalić. Myślę, że te rośliny można spokojnie prowadzić na substytutach przy świetle 0,5 W/l. Moje doświadczenia z octanami czy cytrynianami mówią, że się da - trzeba tylko dopracować szczegóły i być może znaleźć bardziej odpowiednie związki.
Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

W sumie racja. Właściwie, to powinienem zacząć od pytania do autora tematu o jakie konkretnie gatunki mu chodzi. W domyśle zdawało się, że raczej chodzi mu o te "problemowe".
A istotnie też myślę, że prawdą jest, że pod niektóre rośliny trzeba baniak tworzyć - i to właśnie wokół tej myśli krążyła moja opinia.
No i też uważam, że lepiej mieć ładne rośliny łatwiejsze w hodowli niż ubidzone rarytasy ;)
Artur S
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:04
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: Artur S »

(...)
Ostatnio zmieniony 20 cze 2016, 6:23 przez Artur S, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Prawdę mówiąc nie jestem w stanie dać Ci konkretnych odpowiedzi.
Artur S
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2016, 13:04
Imię: ---
Lokalizacja: ---
Płeć:

Post autor: Artur S »

(...)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”