Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

niedobory makro?

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
mts1002
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:10
Imię: Tomek
Lokalizacja: Białogard
Płeć:
Wiek: 42

niedobory makro?

Post autor: mts1002 »

Cześć. Mam do was pytanie. 18 dni temu zawałem szkiełko 54l
Podłoże to ziemia ogrodowa przysypana żwirem.
Woda gh12 ph7 temperatura 24
Oswietlenie 24w t5 świecę 9h
Nawożenie potas w niewielkiej ilosci dozowany codziennie i co2 z bimbrowni
Akwarium jest gesto obsadzony roslinami głównie szybko rosnącymi. Wzrost roslin jak do tej pory szybki. Nawet robiłem już lekką przycinke.
Zacząłem zauważać braki ale nie wiem czego... może azotu? Liscie stają się jasno żółte. .. Zobaczcie sami.

Obrazek

[ Dodano: 2016-07-03, 17:14 ]
Obrazek

[ Dodano: 2016-07-03, 17:17 ]
Obrazek

[ Dodano: 2016-07-03, 17:28 ]
Dodam jeszcze że potas daje z soli. Kno3 mam też juz przygotowane. Nie napisalem nic o obsadzie. Są tam dwa mieczyki wpuszczone za sprawą mojego synka. Nie sa obficie karmione. Filtracja: filtr zewnetrzny kubelkowy i kaskada. Testow oprocz gh i ph nie robiłem bo jestem w delegacji a bańka zajmuje się Żona ktora przysyła mi codziennie filmy i foty akwa :mrgreen: testów nie pozwole jej robić bo boje sie że zrobi coś nie tak i będzie lipa...
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

To raczej pewny brak azotu. Świeżo zalane szkło jeszcze nie zakończyło procesu azotowego i nie ma bakterii odpowiedzialnych za dostarczanie przyswajalnego dla roślin azotu w formie NO3. Proponuję wrzucić sporo ilość pokarmu do akwarium lub zacząć lać KNO3. Światła jest sporo i pewnie dlatego roślinki są "głodne".Niech żona sypnie za dużo pokarmu i ograniczy świecenie do powiedzmy 6 godzin tymczasowo. Tak długie świecenie w obecnym stanie akwarium może zakończyć się napadem glonków.
mts1002
Posty: 18
Rejestracja: 13 cze 2016, 19:10
Imię: Tomek
Lokalizacja: Białogard
Płeć:
Wiek: 42

Post autor: mts1002 »

Obrazek

Teraz wyglada to tak jak na załączonym zdjęciu. Nowe liście blade a koncowki jakby gnily... poza tym u innych roslin zauważyłem zniekształcone młode listki.
Od dzisiaj podaje azot plus potas
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”