Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

[25l] skubi - jak nawozić ?

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Zaku
Posty: 1581
Rejestracja: 11 paź 2009, 19:39
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: Zaku »

Myślę że do tego wystarczy dosypać trochę potasu jakby były jakieś braki. U mnie w 30L bimbrownia działa 24h/dobe i nic złego sie nie dzieje. Małe glonki i kirysy pigmeje wypływają czasem pod powierzchnie łapiąc tlen, ale np. bystrzykom amandy to w ogóle nie przeszkadza. Na weekend i na noc możesz uruchomić dodatkowo napowietrzanie. Najlepiej nabij bimbrownie w poniedziałek i jak nic złego nie będzie się działo to możesz zostawić spokojnie na weekend.
Skubi
Posty: 706
Rejestracja: 16 lis 2009, 13:38
Imię: Kuba
Lokalizacja: Łańcut / Rzeszów
Akwarium: 18, 25, 200
Płeć:
Wiek: 34

Post autor: Skubi »

Zaku, opcja z dodatkowym napowietrzaniem odpada, nie chce na to wydawac kolejnych pieniedzy :(

Bimbrownię odpalę w ciągu najbliższych tygodni.. Ale najpierw spróbujemy z samym PG i EC.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Skubi pisze:I teraz jeszcze pytanie odnośnie dawkowania - czy te wartości będą dobre na początek czy może coś zmienić?
20L 500ML 2ml
KNO3 - 11 g
K2SO4 - 15 g
KH2PO4 - 1 g

20L 500ML 2ml
MgSO4 x 7H2O - 50g
Na ewentualną przyszłość: sprawdziłem...
K - 15,8 ppm tygodniowo
NO3 - 9,44
Mg - 6,9
PO4 - 0,98
A więc podobne stosunki ilościowe, które ja stosuję u siebie. Zaczynając nawożenie najlepiej zacząć od 1/4 dawki, która wyjdzie bo tak na prawdę to nie wiesz co masz w wodzie (bez testów). Po tygodniu dodajesz o 1/4 więcej. I tak aż do pełnej dawki. Przy braku CO2 praktycznie wystarczy 1/4 - 1/2 dawki bo rośliny będą limitowane węglem. Może EC pomoże u ciebie. Nie wiem, u mnie nie zadziałał.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”