Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Dawki nawozów - brak stabilizacji

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

DavyJones pisze:Dalej masz braki i będziesz miał glony.
Nie widzę braków.
Tak łatwiej jest prowadzić akwarium z roślinami utrzymując duże stężenia nawozów.
Ale nie jest to konieczne można utrzymać piękne roślinne akwaria na niskich stężeniach, a w moim przypadku jest to jedyna możliwość - dlatego że są to krewetkaria.

Jakbym zalał baniak tym co ty podajesz to tak samo jakbym odłowił robaczki i wrzucił do kosza.

Jednak same krewetki to dla mnie za mało podoba mi się mieszanka z roślinami - tak jak są akwaryści, którzy mają roślinne baniaczki z paletkami - co też proste nie jest...

Pamiętać należy iż są to baniaczki na ziemi więc nawozy to nie tylko słup wody... większość roślin które mam również z żyznego podłoża pobiera nawozy.
karafka123
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 11 gru 2016, 19:04
Imię: staszek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Roślinne 375L
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: karafka123 »

Porównując stare z nowymi oczywiście zdjęcia małej kryptokorynki to nie masz glonów i ogólnie też ich nie widzę być może za dużo chcesz .Popatrz na zdjęcia akwa z przybliżenia to zobaczysz że można coś wypatrzyć u innych choć piszą że mają bez glonu .Podciąg kryptokorynkę aby rozeta znajdowała się nad podłożem
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Ze zwartek udało mi się prawie całkowicie już zwalczyć paskudę, ale nadal go sporo... prawdopodobnie (i taką mam skrytą nadzieję;) ). W niedługim już czasie rośliny z moją pomocą wygrają walkę i problem odejdzie w zapomnienie. Pewne jest iż jest co raz lepiej i to mnie pociesza i dodaje sił do dalszych zmagań. i oczywiście wrodzona upartość osła :D

Powodem też długiej walki z dziadem było błędne rozpoznanie go a później walka.

Z tego co wyczytałem to jego głównym powodem pojawienia się są dwa elementy:

1.Wahania/Niedobór co2 - i to występowało napewno
2.Za dużo fosforu - i to akurat go blokowało u mnie ponieważ zawsze miałem 0 rośliny rosły ale powoli czyli fosfor był ale w małych dawkach wyłapywany tylko przez rośliny wyższe - a glon powolutku ustępował.
W momencie gdy rozpocząłem podawanie nawozów ruszył ze zdwojoną siła - teraz już wiem dlaczego.

Ogólnie cieszą mnie twoje słowa bo mogę uznać że już jest nieźle.
A co do zwartek to wcisnąłem je tutaj mocniej żeby kiryski nie wyciągały ich póki się nie ukorzenią.
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Nie miales zielenic przy niskim P? Tez mam trochę włosów, galezatka albo compso., ale jak P kolo 0,5 to mi sypie zielonym, jak podbije P to znow kudly atakują.
Awatar użytkownika
Silveraun
Posty: 154
Rejestracja: 07 lut 2017, 16:09
Imię: Jakub
Lokalizacja: Z piekła rodem.
Akwarium: 100l, 45l
Płeć:
Wiek: 41

Post autor: Silveraun »

Bardzo mało było zielenic, sypneło trochę jak dobierałem dawki nawozów ale i wtedy głównie kamienie korzeń i troche na szyby.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”