Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Niedobory u roślin

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Brzesko
Akwarium: 200l; HQI 2x70W
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Tomasz S »

Tylko te tabletki połamałem i dałem po kawałku na całej długości akwarium ze trzy tygodnie temu. Problem istnieje dłużej.
Jak zwiększam mikro zaczynają mi wyskakiwać glony w postaci krótkich nitek na liściach, a nadwódka tajlandzka robi sobie łódeczki z nowych liści (wtedy wracam do poprzedniej dawki).
Odnośnie azotu to według testu jbl ostatnio dobiłem do 40 ppm, wystraszyłem się i zastopowałem.
Ogólnie to mam tak, że: dołożę magnezu szybka poprawa na trzy dni (korzenie potrafią za noc walnąć po kilka cm z międzywięźli) i powrót do stagnacji. Dorzucę fosforu podobnie. Potas daję w tej chwili 10 ppm tylko na podmienianą wodę bo strasznie blokował mi wszystko łącznie ze spalonymi stożkami.
Wydaje mi się, że mam kumulację któregoś pierwiastka w roślinach i dlatego takie jazdy.
Nowe nabytki rośną fajnie przez jakiś czas a potem stopują.
Może spróbuję nawozić tylko na ilość podmienianej wody...
Ogólnie to chyba doktorat zrobię na tych roślinach :)
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Moj sposób na nadwodke tajlandzką to paleczki nawozowe dla roslin zielonych, lądowych,ok 5 zl paczka. Po 2 miesiacach musialem sie jej pozbyc z 250l banki bo mi 2 rosliny pol akwa zajęly. Podloze piach. Ona chyba ciągnie skladniki z podloza glownie, nie ze slupa wody. Spróbuj.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Brzesko
Akwarium: 200l; HQI 2x70W
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Tomasz S »

Oczywiście, że spróbuje.
karafka123
Mecenas
Posty: 69
Rejestracja: 11 gru 2016, 19:04
Imię: staszek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: Roślinne 375L
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: karafka123 »

Dostałem nadwódkę szerokolistną taką jak twoja i też puszcza poskręcane liście i do tego dziurawe myślałem że to od gościa ale coś jej u mnie nie pasuje wszystkiego pod dostatkiem u gościa bez niczego rosła nawet światła było na lekarstwo może kh 5 gh 8 jej nie pasi.Zwiększyłem potas ale też nic.Twoje lepiej wyglądają
marian
Posty: 82
Rejestracja: 13 lis 2016, 19:54
Imię: marian
Lokalizacja: Rio
Płeć:

Post autor: marian »

Pol paleczki pod roslinę na 3-4 tygodnie, nie przesadz, bo fosfor skacze.
Awatar użytkownika
Tomasz S
Posty: 68
Rejestracja: 28 lut 2015, 22:48
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Brzesko
Akwarium: 200l; HQI 2x70W
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: Tomasz S »

karafka123 pisze:Zwiększyłem potas ale też nic.Twoje lepiej wyglądają
Teraz może i lepiej, ale jak one wyglądały wcześniej. Myślałem, że już ich nie odratuję.
Ja potas zmniejszyłem. Miałem ok. 50 ppm i strasznie blokowało mi wzrost i paliło stożki. Dziurki, które miała nadwódka na dolnych liściach dochodzę do wniosku, że mogły być oznaką niedoboru któregoś mikro a nie potasu.

[ Dodano: 2017-04-02, 11:19 ]
marian pisze:Pol paleczki pod roslinę na 3-4 tygodnie, nie przesadz, bo fosfor skacze.
Podzieliłem pałeczkę na 5 części i włożyłem w pobliżu roślin po kawałku. Zobaczymy co z tego wyniknie.

[ Dodano: 2017-04-02, 11:25 ]
Koledzy kupiłem wczoraj takie cuś niestety bez opisu. Jest trocha zabiedzona i nie mogę zidentyfikować.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”