Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Problem z roślinami

Niedobory, nadmiary, blokady pierwiastków

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

1ppm mg. Oba z siarczanów. Obserwuj pełzacza czy zwiększa blaszki. I stożki roślin czy chlorozy się likwidują.
Pozdrawiam
Michał
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Czyli prócz tego dzisiejszego wyrównania K do 10 ppm mam dawać dodatkowo codziennie 3 ppm K i 1 ppm Mg ?? Dobrze zrozumiałem ?? A co z mikro dawać tak jak wkleiłem w tabelce ?? czy inaczej je rozpuścić ??
Pozdrawiam N.
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

Musisz przestać obserwować tabelki a zacząć obserwować rośliny. Szczyt, środek, dolne i korzenie przy szybie. Dawka mikro jest tygodniowa. Zobaczysz jutro. Jak rośliny po Twoim powrocie nie ruszyły to wlej 3/1. K do mg. Mikro odstaw, fosfor odstaw.
Pozdrawiam
Michał
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Oka czyli mikro stop, fosfor stop. wieczorem jeszcze zmierzę ph, bo podkręciłem trochę co2 ...
Pozdrawiam N.
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

Przy kh=4 olej pH. Cale CO2 masz dostępne.
Pozdrawiam
Michał
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Ale chcę sobie zmierzyć z ciekawości :) Ciekawe jak to tonina belem odbierze... A tak z ciekawości dlaczego kazałeś wstrzymać się z podawaniem mikro??
Pozdrawiam N.
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

Podnoszą k udostępniasz wszystkie pierwiastki. W tym i trucizny typu mikro. Mikro to pierwiaski śladowe w roślinie. Dałeś dużo, pozwól im wejść. No3 niskie i po4=0 im to pozwolą.
Pozdrawiam
Michał
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Okey. będzie jak piszesz jutro dam znać czy ruszyły z bomblowaniem, bo dzisiaj to tak lipa...
Pozdrawiam N.
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Witam...
Postanowiłem zdać dzisiaj relację po tym resecie, rośliny zaczęły bomblować, ale szału nie ma, więc dodałem 3 ppm K i 1 ppm Mg, mikro nie dodawałem dziś nic...
Limnophilia vietnam mini już nie ma białawych liści, ładnie zazieleniły się, natomiast na tonine belem obsypało okrzemkami...
Chciałem wrzucić kilka fotek ale nie wiem dlaczego zamiast normalnego rozmiaru to wkleja mi miniaturki :(

[ Dodano: 2018-07-01, 18:54 ]
no w końcu udało mi się wrzucić fotki:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam N.
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

Dzień bez wlania nawozów to dzień stracony, co? :lol: Nic nie lej już! Masz idealne położenie liści. No może ciut za dużo mg. Niech Ci się teraz macrandra wyprostuje. Ten brąz schodzi spod palca?

Edit
Najlepiej żeby dziewczyna schowała Ci fosfor i mikro. :) Bo jak czytam, to masz ciągotki do ekstra chelatów Fe. Przykro mi ale mając w czubie rośliny fosfor nigdy nie zlikwidujesz chlorozy. Prędzej krzaki zatrujesz.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

nazer pisze:Chciałem wrzucić kilka fotek ale nie wiem dlaczego zamiast normalnego rozmiaru to wkleja mi miniaturki :(
Najlepiej korzystać z systemy wgrywania fotek dostępnego na forum.
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Hehe dobre Michał :)
No pisałeś, że jak rośliny nie ruszą to wlać K i mg to wlałem, ale wczoraj wieczorem fajnie bomblowały - nawet z podłoża...
Już nic nie będę lał bez twojej wiedzy i zgody :)
Tak ten brąz złazi pod palcami, najwięcej go na toninie belem, na innych sporadycznie.

ps. czekam na testy na No3 i K, może dzisiaj przyjdą...
ps. żuliks ale mnie wszędzie takie miniaturki się wstawiały, ale poradziłem sobie z tym, że obrabiam przez photoshopa i wtedy jest ok jak widać na załączonych obrazkach :)
Pozdrawiam N.
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: oldmike »

nazer pisze: Już nic nie będę lał bez twojej wiedzy i zgody :)
Tak ten brąz złazi pod palcami, najwięcej go na toninie belem, na innych sporadycznie.
Na rośliny trzeba sposobu a nie lać co popadnie, bo nie zastartują wtedy. :) Pilnuj azotu by nie brakło.

Bąblowanie z dołu i fotosynteza na górnych to bardzo dobre objawy. Teraz trzeba czekać co rośliny Ci pokażą. Czy na dolnych dziury to K w górę, jeżeli chloroza to Mg w górę. Ale tyci, tyci a nie łopatami.

Ten brąz to bakterie. Nic z tym nie rób. Chyba długo podmianę robiłeś i tlenu w kubełku zabrakło, że teraz się namnażają w akwa.
Pozdrawiam
Michał
nazer
Posty: 93
Rejestracja: 22 maja 2014, 8:48
Imię: Piotr
Lokalizacja: Katowice
Akwarium: roślinne
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: nazer »

Hej spoko...
A napisz co z mikro ?? bo jak coś to mogę rozbełtać nowe bo mam tego koncentratu z intermagu dość sporo... więc jak coś to podaj ile : przypominam akwa 150l netto.
czy długo robiłem podmianę ok godziny...
Pozdrawiam N.
Awatar użytkownika
pawprz
Posty: 2006
Rejestracja: 24 mar 2015, 9:40
Imię: Paweł
Lokalizacja: Mielec/Wola Mielecka
Akwarium: 112L, 20L, 20L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: pawprz »

U nas użyj wgrywanie plików => wgrywanie zaawansowane i wtedy możesz walnąć nawet plakat A0 :D (bez obróbki w fotoszopie, w sumie jak w szopie grabie trzymam, ale co tam xd)


edit: nie złość się że nalegamy na nasza wgrywajkę, ale tutaj zdjęcia zostają dla potomnych na fotosikach, bucketach czy gdzieś tam za jakiś czas znikają i temat jest nieczytelny dla potomnych
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”