Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Zakręciłem się. Potrzebna pomoc!

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

JaroGL
Posty: 64
Rejestracja: 05 mar 2015, 14:17
Imię: Jarek
Lokalizacja: Tarnów
Akwarium: 500
Płeć:

Re: Zakręciłem się. Potrzebna pomoc!

Post autor: JaroGL »

W akwarium jest lepiej. Wzrasta masa roślinna. Niektóre szczyty są już normalne. Niestety zauważyłem krótkie zielone nitki prawdopodobnie oedogonium. Nawożę tylko fosforem i niedużo mikro. Z azotem nadal schodzę w dół. Co może być u mnie przyczyną?
Parametry na dziś.
Gh 8, kh 1, PH 6
Ca 40, K 18, Mg 9
NO3 10, ale glon wyskoczył jak było ok 30
PO4 i Fe prawie 0.
Pozdrawiam
Jarek
Asilia
Posty: 177
Rejestracja: 03 maja 2020, 10:00
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mikołów
Płeć:

Re: Zakręciłem się. Potrzebna pomoc!

Post autor: Asilia »

Jak możesz pokaz te nitki.
JaroGL
Posty: 64
Rejestracja: 05 mar 2015, 14:17
Imię: Jarek
Lokalizacja: Tarnów
Akwarium: 500
Płeć:

Re: Zakręciłem się. Potrzebna pomoc!

Post autor: JaroGL »

Minął miesiąc od ostatniego wpisu. Postanowiłem opisać co zostało przez ten czas zrobione, może komuś się przyda.
W akwarium nastąpiła poprawa o czym potem.
Zrobiłem kilka rzeczy.
Czyszczenie filtrów. Najpierw jeden, i za dwa tygodnie drugi.
Odmulenie w miarę dokładne całego dna akwarium przy okazji cotygodniowych podmian.
Podmiany ok 15%.
Zastosowanie zwiększonego nawożenia: PO4 0,3 ppm na dzień, NO3 1,5 ppm na dzień, micro Fe 0,05 ppm
Ca/K/Mg staram się trzymać 40/17/9
Przez 1 tydzień Carbo 4 x przekroczona dawka w celu pozbycia się glonów
Przez 1 tydzień codziennie clarity, a w nastepnym tygodniu Aquaclar Pond 10ml na dobę.
Obecnie zwiększam PO4 do 0,4 ppm na dobę, NO3 zmniejszam na 1 ppm na dobę bo się zaczęło kumulowac i mikro zwiększam do 0,1 pp na dobę.
Rośliny rosną w miarę dobrze, niektóre gatunki wykazują nadal niedobory fosforu co potwierdzają testy. Niektóre pędy rotal idą w poziomie, zdarzają się też popalone szczyty. Na obecną chwilę największy problem mam z prostymi roślinami typu duży heniek czy monte carlo. Stożki popalone u eustralis stellata, ale też nie wszystkie.
Za jakiś czas znów coś skrobnę.
Aha. Glony prawie zniknęły. Tylko przy przedniej szybie można coś znaleźć.
Pozdrawiam
Jarek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”