Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Co2

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
Asilia
Posty: 177
Rejestracja: 03 maja 2020, 10:00
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mikołów
Płeć:

Co2

Post autor: Asilia »

Witam piszę ten post z czystej ciekawości, jaki jest wasz sposób dostarczania co2 do akwarium, czy jest to w sposób ciągły czyli 24/h, czy włączacie sobie przed zapaleniem światła i gasicie zaraz po zgaszeniu?
Dzięki pozdrawiam
JaroGL
Posty: 64
Rejestracja: 05 mar 2015, 14:17
Imię: Jarek
Lokalizacja: Tarnów
Akwarium: 500
Płeć:

Re: Co2

Post autor: JaroGL »

Dobór techniki podawania CO2 jest trochę zależny od wielkości akwarium. Trudno sobie wyobrazić bimbrownie do akwarium 500 litrów i wypasiony zestaw do akwarium 20l.
Natomiast podchodząc od strony wygody to jednak najlepszy jest zestaw wypasiony, czyli butla wysokociśnieniowa, reduktor, elektrozawór, licznik bąbelków, zaworek przeciwzwrotny , spiek lub reaktor i komputer ph z sondą.
Zadajesz parametry i tyle cię interesuje. Możesz jechać na wakacje, delegację itd i nie będzie wtopy z CO2.
To jest oczywiście moje zdanie, a system ten jest najdroższym rozwiązaniem na starcie i najtańszym w eksploatacji U mnie koszt nabicia butli 1,5kg to 10 zł. Legalizacja butli to 40 zł, więc nie ma się co bać kupować bez legalizacji tylko targować cenę.
Pozdrawiam
Jarek
Awatar użytkownika
mazmaciek
Mecenas
Posty: 979
Rejestracja: 20 mar 2018, 1:00
Imię: Maciek
Lokalizacja: okolice Leżajska
Akwarium: 180+75+3
Płeć:
Wiek: 43

Re: Co2

Post autor: mazmaciek »

A ja mam podłączone do sterownika oświetlenia.
Mam dwie świetlówki led. Słabsza swieci rano i wieczorem a w ciągu dnia w większości dwie, choć słabsza na kilka godzin się wyłącza. Elektrozawor podpięty jest do mocniejszego światła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”