Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Bardzo szybkie zużycie Fe przez rośliny

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
duch
Posty: 35
Rejestracja: 12 lut 2021, 22:14
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Łódź
Akwarium: 112 L
Płeć:
Wiek: 42

Bardzo szybkie zużycie Fe przez rośliny

Post autor: duch »

Witam

Posiadam 112 litrowe akwarium, zalane jakieś 3 tygodnie temu. Podłoże zwykły żwirek rzeczny. Narazie nawoże tylko Fe i K. Wczoraj miałem podmiane wody i zmierzyłem Fe i K i wyszło że Fe mam 0,02 a K mam 3. Po raz pierwszy teraz od zalania zbiornika podałem Easy Life Fe 10 ml i Easy Life K 15 ml. Niestety wtedy z Fe troche przesadziłem bo po podaniu nawozu zmierzyłem Fe i wyszło ponad 1. Dzisiaj po niecałych 12 godzinach zmierzyłem ponownie Fe w akwarium i wyszło 0,1. Zdziwiło mnie, czyżby rośliny w ciągu doby wypiły całe żelazo??? Co do K to też dzisiaj zmierzyłem i mam 15.

P.S.

Testy Na Fe i K są od jbla kropelkowe. A rośliny To dwie żabienice, dwie zwartki, moczarka, wgłębka, pistia i rzęsa. Narazie średnia ilość.
Minoris
Posty: 94
Rejestracja: 20 lip 2018, 21:27
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Kolbuszowa\ Głogów Mlp
Akwarium: 240l
Płeć:

Re: Bardzo szybkie zużycie Fe przez rośliny

Post autor: Minoris »

Wiem że któreś Fe szybko rozpada się pod wpływem światła jak i zależnie od pH wody,gdzieś tu na forum był właśnie temat Fe ;-) ewentualnie poszukaj sobie na YT filmiku nagranego przez : przemekp
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”