Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Kobalt w kalkulatorze Zulixa

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
o_l_0
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 12:15
Imię: Michal
Lokalizacja: Blachownia
Akwarium: 200 L
Płeć:
Kontakt:

Kobalt w kalkulatorze Zulixa

Post autor: o_l_0 »

Witam,
zaczynam zabawę z kalkulatorem Zulixa tylko coś mi się nie zgadza z zawartością kobaltu w nawozie Intermagu Mikro Plus.
Jeśli liczymy z samoróbki koncentrat Intermag Mikro Plus to w obliczeniach pojawia się kobalt. Jeśli jako dodatek nawozu weźmiemy ten sam nawóz to kobalt się nie pojawi. Według danych ze strony producenta nawóz ten nie zawiera kobaltu.
Stąd moje pytanie czy występowanie kobaltu jeśli robimy samoróbkę z koncentratu Intermagu Mikro Plus jest błędem arkusza czy wynika z czegoś innego?

---
Pozdrawiam
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Re: Kobalt w kalkulatorze Zulixa

Post autor: debrzyna »

Rzeczywiście tak jest Ale tu zulix by sie przydał
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Re: Kobalt w kalkulatorze Zulixa

Post autor: zulix »

Kalkulatora nie rozwijam i nie odpluskwiam od jakichś 8 lat. Nie mam w tej chwili pojęcia co, jak i dlaczego gdzieś, kiedyś wpisałem. O kilku błędach w kalkulatorze wiedziałem już wcześniej ale ich docelowo nie usunąłem. Ten może być kolejnym.
Intermag w międzyczasie zmienił też nieco skład nawozu - być może pierwsza wersja obliczeń w kalkulatorze była robiona na innym a po jakimś czasie dorobiłem drugą opcje na nowszym nawozie.

Nie jestem w stanie w tej chwili odpowiedzieć rzeczowo na pytanie o powód rozbieżności. Jeżeli widać, że obliczenia odstaja od rzeczywistości to należy przyjąć, że w tej opcji kalkulator jest nieprzydatny niezależnie od powodu rozbieżności.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
o_l_0
Posty: 2
Rejestracja: 18 mar 2021, 12:15
Imię: Michal
Lokalizacja: Blachownia
Akwarium: 200 L
Płeć:
Kontakt:

Re: Kobalt w kalkulatorze Zulixa

Post autor: o_l_0 »

Dziekuję Zulix,
w pełni rozjaśniło to moje wątpliwości.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”