Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Pomoc w nawożeniu

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Re: Pomoc w nawożeniu

Post autor: oldmike »

Heedta to chelator amonowy. Ale nawet naddatek chelatu w nawozie mikro takich cudów by nie zrobił. Ph musiałoby pójść w górę. Ja bym napowietrzal i na minimum światło ustawił. Biologia musi ruszyć. Ten mineralizator to podnosi kh? Masz coś z kh?
Azot możesz mieć od rozpuszczonych roślin ale robiłeś podmiany. Zostało Ci 36 % starej wody.
Pozdrawiam
Michał
Caroo
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2023, 14:57

Re: Pomoc w nawożeniu

Post autor: Caroo »

Vimi na 1gh niby podnosi o 0,1-0,2 kh. I podałem CaCO3 więc też coś podniosło
Caroo
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2023, 14:57

Re: Pomoc w nawożeniu

Post autor: Caroo »

Po miesiącu kombinowania, podmian, ścierania szyb idzie ku lepszemu. Macrandry ruszyły, pozostałe rotale również. Nawet erectusy zrobiły się grube. Szyby nadal pyli, na roślinach również glon jest. Póki co dozuję KNO3 oraz KH2PO4. Co proponujesz Michale, by poprawić stan roślin? Zamierzam lecieć na KNO3 aż potas przebije trzykrotnie Mg.

Parametry:
NO3 10
PO4 0,5
K 27
Ca 35,4
Mg 12
KH 0,6
GH 7,6
SO4 17,5
Fe 0,22

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
oldmike
Posty: 1139
Rejestracja: 21 mar 2012, 20:09
Imię: Michał
Lokalizacja: Łódź
Płeć:
Wiek: 52

Re: Pomoc w nawożeniu

Post autor: oldmike »

Sporo magnezu.
Spróbuj schodzić z NO3 i PO4 niżej. Te glony oznaczają, że mało potasu w roślinach. Zamiast podnosić K ja bym ciut Mg zmniejszał i obserwował.
Masz jeszcze sporo cynku w roślinach.
Pozdrawiam
Michał
Caroo
Posty: 34
Rejestracja: 20 paź 2023, 14:57

Re: Pomoc w nawożeniu

Post autor: Caroo »

Rozumieć mam przez to obniżenie mg z podniesieniem Ca oraz k do tego co było, czy mała podmiana i wszystko delikatnie w dół ma zejść?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”