Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

TROPICA PLANT NUTRITION LIQUID jakie opinie??

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

TROPICA PLANT NUTRITION LIQUID jakie opinie??

Post autor: oto3 »

Witam
Zamierzam kupić TROPICA PLANT NUTRITION LIQUID. Przed zakupem chciałbym jednak poznać opinie na temat tego nawozu.Warto kupić czy lepiej nie zawracać sobie głowy i narażać na koszty?
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: oto3 »

Witam
Czy nikt nie miał styczności z tym nawozem????
Awatar użytkownika
boggi
Posty: 4230
Rejestracja: 01 paź 2009, 21:09
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Dębica
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: boggi »

Widzisz widocznie nikt nie stosował tego nawozu , spokojnie , gdyby ktoś cokolwiek wiedział , to na pewno napisałby :)
Awatar użytkownika
Najcudowniejszy
Posty: 1309
Rejestracja: 07 lut 2010, 17:17
Imię: pawel
Lokalizacja: Krasne
Akwarium: 250,160,45
Płeć:
Wiek: 52

Post autor: Najcudowniejszy »

Stosował ,stosował.Powiem tak ,żadna rewelacja jak dla mnie.Nawóz zawierający głównie mikroelementy,łatwo przyswajalny przez rośliny,bez azotanów i fosforanów.Mikro Intermagu które obecnie stosuję jest podobne w składzie do TMG(pisał o tym Spider i w tym temacie jest jak zrobic sobie podobny nawóz)Za to cena jest powalająca ,60pln za 0.5l(jeśli ma się kilka zbiorników to naprawdę drogo wychodzi).Gdyby nie ta cena ,to pewnie bym go używał ale micro Intermagu to chyba nic nie przebije.
pawel
andrzej123
Posty: 102
Rejestracja: 28 lis 2009, 17:45
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Pstrągowa
Płeć:
Wiek: 44

Post autor: andrzej123 »

oto3, nawóz ok dorze zbilansowany przy małej ilości światła wystarcza na długo moim zdaniem najlepszy nawóz micro do akwa.
"Jeśli obserwując wasze akwarium robicie się senni do tego stopnia,że zasypiacie to znak,że macie piękne akwarium, a jeśli nie to znaczy,że trzeba jeszcze sporo popracować!"

autor: Takashi Amano
oto3
Mecenas
Posty: 109
Rejestracja: 12 mar 2010, 19:38
Imię: Adam
Lokalizacja: Dębica/Rzeszów
Akwarium: 112L
Płeć:
Wiek: 45

Post autor: oto3 »

ok. Dziękuję wszystkim za pomoc.
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

Ja też zaczynam z akwarium roślinnym, czy ten nawóz jest dobry to nie wiem ale podejrzewam że jest drogi na dluższą metę, warto popytać na forum o nawozy z allegro może ktoś ma lub mial przyjemność stosować coś takiego. Ja osobiście zacząłem stosować coś takiego, tanie jest a czy dobre? nie wiem stosuję od 6 tygodni poprawa jest ale równocześnie zacząłem podawać co2.Podaję przykładowy link.
http://www.allegromat.pl/aukcja52298

Zmiana linku allegro na nie ulegający przedawnieniu - zulix
Ostatnio zmieniony 31 mar 2010, 7:35 przez Darek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Darek pisze:warto popytać na forum o nawozy z allegro może ktoś ma lub mial przyjemność stosować coś takiego...
Na pewno warto troszeczkę poczytać (również na forum) bo nawozy "robione ze szwagrem w piwnicy" a sprzedawane na allegro mają może i jakieś zalety (główna to cena), ale i główną wadę - nie wiemy co tam jest i w jakich ilościach. Taki szary proszek jak w podanej aukcji to najczęściej jest symfonia złota z dodatkami soli (koszt zrobienia pewnie połowę mniejszy niż na aukcji).
No i jak ustabilizujemy akwarium, ustalimy dozowanie i nagle sprzedawca przestaje sprzedawać specyfik to jesteśmy ugotowani. Jak nam braknie na wakacjach a on ma urlop - tak samo. Nie prowadząc antyreklamy nikomu musisz robić przedwcześnie duże zapasy, bądź... samemu zrobić podobny nawóz. Nie jest to aż takie trudne jak się to na pierwszy rzut oka wydaje :)
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”