Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Nawożenie mocznikiem - eksperyment nienaukowy

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

Awatar użytkownika
Mirro
Posty: 5715
Rejestracja: 02 paź 2009, 9:30
Imię: Mirosław
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 250L
Płeć:
Wiek: 40

Post autor: Mirro »

NH4 w ogóle nie chcę podawać. Planowałem uzyskiwać azot wyłącznie z mocznika. Ale skoro ma zostać wchłonięty zanim się rozłoży, to nawet lepiej dla akwarium :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Mirro pisze:żeby mieć jakiś tam obraz czasu, po którym przyjmie formę, którą będą mogły przyswoić rośliny.
No właśnie. Nie jestem pewien czy jest to konieczne. Częściowo mocznik pewnie pochłaniany jest "w całości". Wtedy:
Mirro pisze:to nawet lepiej dla akwarium :)
Gorzej, że glony mogą mieć tak samo :P
Mój test był nieco krótki - trzeba będzie go powtórzyć.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

Czy ten mocznik jakiego używaliście zawierał 46% azotu w formie amidowej? Dostępny w zwykłych sklepach ogrodniczych? Zdaje sie najmniejsze paczka to 2kg za 10 zł ;)
Awatar użytkownika
duch amazonski
Posty: 1932
Rejestracja: 03 wrz 2014, 19:44
Imię: Darek
Lokalizacja: LUBLIN
Płeć:
Wiek: 49

Post autor: duch amazonski »

marlowe, pokazuj zbiornik w galerii, a nie zadajesz pytania wkólko xd , co RA maja byc lepsi, :P
Szczegolnie ten na ziemi do oczek. ;)
Prawdziwy mężczyzna płacze tylko wtedy, gdy szampon szczypie w oczka.
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

Uważam ze podforak i RA za najlepsze fora traktujące o roślinach wodnych, 90% mojej wiedzy zaczerpnąłem z tych dwóch właśnie. Także jest git :D Zbiorniki pokazuje na RA bo obawiałem się że tu i tu to bedzie przejawem nadmiernego chwalenia się a i tak użytkownicy przecież ci sami ;)

A teraz dawaj mi tu duchu info o moczniku, czy ten z ogrodniczych sklepów nada się bo teraz mam czas na wypróbowanie ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Nawozy z ogrodniczych są O.K. W końcu służą do nawożenia.
marlowe pisze:i tak użytkownicy przecież ci sami
No to pytaj na RA skoro użytkownicy są ci sami.
debrzyna
Posty: 2931
Rejestracja: 11 mar 2011, 18:18
Imię: Janusz
Lokalizacja: Puszcza Sandomierska
Akwarium: 350, 250
Płeć:
Wiek: 73
Kontakt:

Post autor: debrzyna »

Na RA mu nie powiedzą bo tam nie wolno nawozić innymi nawozowymi niż te które poleca ich sklep A za podanie linku do innego dostajesz ostrzeżenie A tak z ciekawości to można by zrobić ankietę i zapytać ,kto jeszcze tam zagląda z naszych
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

zulix pisze: No to pytaj na RA skoro użytkownicy są ci sami.
Nie ma powodu tak mówić.
Wiem że są ludzie którzy tym się trudnią zawodowo, wpychają ferke i podobne, ja jestem z dala od tego biznesu (zupełnie nie moja branża, 100% pure hobby), mnie interesują tylko rośliny ich hodowla i wiedza o nich. Także :cheers:
To że sporo spraw nie można tam załatwić na ogólnym forum, bo producent danego wyrobu nie wykupił reklamy nie znaczy że nie rozmawia się o nich na priv czy poza forumowo :P
Wiem, że mają swoja cenzurę i lokowanie produktu, ale cóż... przede wszystkim dostarczają super stronę i widzę o roslinach (szczególnie teksty archiwalne, w których Ty tez występujesz ;))
Jakbyśmy mieli wybór zlikwidować RA albo pozostawić w obecnym kształcie, zdecydowanie wybrałbym 2 opcje
Ostatnio zmieniony 03 maja 2016, 10:56 przez marlowe, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Mi chodziło o to, że skoro nie chcesz pokazywać akwarium bo na RA i tak są ci sami ludzie co u nas to można pytać i tam - w końcu są ci sami ludzie. To, że na wielu forach są naganiacze i naciągacze nie zmienia tego o co mi chodzi.
marlowe
Posty: 172
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:50
Imię: marcin
Lokalizacja: łódź
Płeć:

Post autor: marlowe »

Z ogromna przyjemnością zaprezentuje dziś po pracy (a co - sie pracuje 3 maja, nie ma lipy :ooo: ) swój zbiornik testowy z opisem na podforaku :)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 58

Post autor: zulix »

Dzięki. Filozoficznie powiem, nie w odniesieniu konkretnie do Ciebie, że w portalach opartych o wolontariat chyba o to w tym wszystkim chodzi. Korzysta się z czegoś i to daje się w zamian coś z siebie. Wtedy współpraca jest "zbilansowana" za zadowoleniem obu stron :)
Asilia
Posty: 177
Rejestracja: 03 maja 2020, 10:00
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Mikołów
Płeć:

Re: Nawożenie mocznikiem - eksperyment nienaukowy

Post autor: Asilia »

Witam również mam zamiar lać mocznik lecz bez KCL, potas sobie będę osobnie wrzucać z siarczanów.

Pewnego czasu miałem bardzo przerybione akwarium, ale to tak bardzo bardzo, trzymałem bardzo nisko makro bo testy nawet tego nie wykrywaly.
Rośliny były w takiej kondycji że do dziś nie wierzę jak to działało a właśnie wydaje mi się że to ryby i ich produkcja z siusiek i kupek miała ogromne znaczenie.
Iż na dzień dzisiejszy nie mam już tylu ryb, chcę eksperymentować lecz już z zewnątrz dostarczać mocznik..
Zdam relacje za jakiś czas czy coś poszło w dobrym kierunku czy też nie
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”