Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Czy to niedobory czy nadmiar w nawożeniu ?

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

ODPOWIEDZ
jabbog
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:02
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Czy to niedobory czy nadmiar w nawożeniu ?

Post autor: jabbog »

Mam pewien problem i postanowiłem zapytać na forum , napewno coś doradzicie. Na heteranterze widać jak liście robią się przeżroczyste z czasem czarnieją jakby i gniją. Rotala indica ma marne stożki wzrostu, ogólnie coś albo brakuje albo czegoś jest za mało. Czego tu brakuje albo jest za dużo to proszę o POMOC .

akwa 240l

oswietlenie 4x 54 w t5 ok 10 h

podmiany 1 x w tygodniu ok 30l RO plus sole do mineralizacji

co2 24h

nawożenie codzienne macro, micro, fosfor - SOLE

testy

NO3 - 10

PO4- 0,8-1

KH - 9

GH - 13

Obrazek

URL=http://podforak.rzeszow.pl/upload/PICT0506.JPG]Obrazek[/URL]

Obrazek

pozdrawiam
Awatar użytkownika
cherry_ukasz
Posty: 3820
Rejestracja: 02 paź 2009, 11:31
Imię: Łukasz
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 70x45x40 - ReefTank
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: cherry_ukasz »

Ogólnie blade te roślinki...
Mam rozumieć, że całe makro podajesz z soli czy tylko fosfor dodatkowo dajesz? Jak dla mnie to może być albo nadmiar mikro w stosunku do makro i blokowanie wchłaniania makro(mało prawdopodobne chyba, że przesadzasz z mineralizacją i mikro ;P) albo bardziej prawdopodobne braki w potasie :)

Jeżeli nie boisz się częstszej przycinki roślin to walnij więcej CO2 i podnieś azot do 25ppm oraz daj więcej K.

A właśnie napisz jeszcze co za podłoże bo może jest zbyt jałowe?

Pozdrawiam
Morskie klimaty 126 litrów - Cherryreef v.2.0

Obrazek
jabbog
Posty: 10
Rejestracja: 27 lis 2009, 18:02
Imię: Bogdan
Lokalizacja: Rzeszów
Płeć:

Post autor: jabbog »

Macro mam gotowe z soli wiec podaje jako mieszanina rospuszczona w RO.

Mineralizacja RO napewno nie jest przesadzona

CO2 jest myśle w porządku bo rośliny bąblują ale podnieśc to nie problem.
Dodam że CO2 rozpuszcza sie idealnie za pomocą filtra narurowego wpiętego w obieg filtra zewnętrznego a wiec rozpuszcza sie w 100%

Podnieść azot ?? nie mam osobno wiec nie da rady - nie mam doświadczenia w nawożeniu solami , mam je od kolegi z forum - napewno są to pewne sole

Potasu w postaci soli też niemam osobno wiec jeśli się okaże że jest jego brak to znowu uśmiechnę sie do kolegi :))

Moje obawy budzi podłoże, jest to żwirek o średniej granulacji wzbogacony kulkami JBL
Juz dawno nosze sie z jego wymianą ale jak pomysle o tym całym syfie to mnie wstrzymuje.
Myślałem głownie o jakimś substracie no ale cena też nie mała jest- u mnie to z 6 worków
trzeba by AS II.

pzdr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”