Skrypt forum został zaktualizowany. W przypadku problemów z logowaniem prosimy o skorzystanie z opcji Nie pamiętam hasła.

Planta Gainer Carbo

Nowy produkt Aqua Artu

Makro, supermakro, mikro - jak sobie z tym radzić i zapewnić piękne rośliny w akwarium?

Moderator: Administracja

sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Planta Gainer Carbo

Post autor: sypki »

Całkiem niedawno pojawiła nowa propozycja firmy Aqua Art czyli Planta Gainer Carbo. Jest to alternatywa dla znanego i lubianego Easy Carbo.
Poniżej opis ze strony producenta:
Aqua Art wprowadził do sprzedaży łatwo przyswajalny i wydajny nawóz węglowy wysokiej jakości Planta Gainer Carbo, doskonały zarówno jako podstawowe źródło węgla dla roślin, jak i uzupełnienie nawożenia wolnym dwutlenkiem węgla.

Dodatkową zaletą Planta Gainer Carbo jest bardzo atrakcyjna cena. Podstawowym budulcem tkanek roślin w akwarium są organiczne związki węgla. Aby zapewnić roślinom piękno i właściwy rozwój, należy prawidłowo je odżywiać.

Planta Gainer Carbo efektywnie wspomaga wzrost oraz piękny wygląd roślin, zwalczając jednocześnie glony. Preparat dostepny jest w opakowaniach 100 ml i 500 ml.

Obrazek
Dawkowanie jest takie samo jak EC więc pozwala to sądzić, że to taki sam środek. Informacje na temat w/w produktu w internecie póki co są szczątkowe ale z tego co da się przeczytać to ponoć działa tak samo jak EC. Biorąc pod uwagę fakt, że PG Carbo w butelce 500ml kosztuje tyle co EC 250ml i posiada wygodny dozownik, produkt Aqua Artu wydaje się być bardzo ciekawą propozycją.

Czy ktoś z forum miał już styczność z tym preparatem i może się podzielić swoją opinią?
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Widziałem wczoraj w sklepie i też miałem w planie napisać.
Skład według opisu na etykietce jest taki: "zawiera... glutaral". Dawkowanie identyczne jak EC. Można więc na 99,99% stwierdzić, że ten produkt odtwórczy to praktycznie to samo co oryginał.

P.S. Zapomniałem o cenie. W Zoo Iguanie, gdzie widziałem ten produkt były butelki 100 i 500 ml. Te ostatnie po 26 zł/szt.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

Ja się już dziś zaopatrzyłem w 500 ml zobaczmy jak zadziała po restarcie pojawiły się niteczki od jutro leję :mrgreen:
Awatar użytkownika
Bartosss
Posty: 1951
Rejestracja: 06 kwie 2010, 12:33
Imię: Bartek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 12x 28,5L
Płeć:

Post autor: Bartosss »

czekam na relację :)
Awatar użytkownika
OKO
Posty: 2180
Rejestracja: 04 sty 2011, 22:32
Imię: Marcin
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: mam
Płeć:
Wiek: 30

Post autor: OKO »

Ktoś się orientuje ile kosztuje 100ml tego specyfiku?
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

Podejrzewam, że dokładnie tyle samo ile pozostałe specyfiki AquaArtu gdyż jak dotąd wszystkie miały takie same ceny. A dokładna cena to już zależy od sklepu ;)
musiaradka
Posty: 654
Rejestracja: 17 sie 2010, 13:36
Imię: Piotrek
Lokalizacja: ...
Płeć:

Post autor: musiaradka »

No to ja sie przesiadam z EC na to nowe Carbo bo taniej wychodzi a w sumie to samo ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

OKO pisze:ile kosztuje 100ml tego specyfiku?
Zwykle koło dychy :)
Najdroższe w AA są pojemniki z dozownikiem.
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
Darek
Posty: 3831
Rejestracja: 29 mar 2010, 5:42
Imię: Darek
Lokalizacja: Okolice-Rzeszów
Akwarium: 200 Już zalane ,50
Płeć:

Post autor: Darek »

W takim razie czekam na konkurowanie między firmami, pytanie tylko czy ceny zaczną troszkę spadać? i czy ten nowy produkt będzie też dobry?
ariks, musiaradka, Czekamy na Wasze opinie o produkcie ;)
Awatar użytkownika
zulix
Posty: 18907
Rejestracja: 02 paź 2009, 12:05
Imię: JAro
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: ni ma
Płeć:
Wiek: 59

Post autor: zulix »

Firmy nie będą konkurować. Każda ma swój "kawałek tortu" :).
Jestem na etapie "wypalony". Niestety nie rozwijam kalkulatora, nie udzielam porad, nie angażuję się (poza wyjątkami).
Awatar użytkownika
ariks
Posty: 341
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:19
Imię: Arek
Lokalizacja: Ropczyce
Płeć:
Wiek: 47

Post autor: ariks »

OK dam znać od dziś już leję zobaczmy jak podziała na nitki nie ma ich dużo dlatego jestem sam ciekaw efektu ;)
leszek120
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2010, 15:49
Imię: Leszek
Lokalizacja: Dębica
Płeć:

Post autor: leszek120 »

To lejemy Arku i okaże się czy nasz zakup się powiódł :)

Będziemy czekać na efekt :)
galaxy
Posty: 41
Rejestracja: 17 sty 2010, 12:49
Imię: wojciech
Lokalizacja: rzeszów
Płeć:

Post autor: galaxy »

cena 500 carbo aa 26
100ml-9,90
sypki
Posty: 254
Rejestracja: 07 lut 2010, 22:16
Imię: Tomek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 63l
Płeć:
Wiek: 37

Post autor: sypki »

galaxy, tak jak pisałem cena zależy od sklepu - w aquatice 500ml kosztuje 23zł, 100ml nie ma stronie więc niewiem ale podejrzewam, że 9zł tak jak pozostałe.
Awatar użytkownika
DEXTER_lab
Posty: 101
Rejestracja: 26 sty 2011, 21:24
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Rzeszów
Akwarium: 120l ,25l i 13 l
Płeć:
Wiek: 40
Kontakt:

Post autor: DEXTER_lab »

Właśnie ja jutro też idę sobie to kupić no i zobaczymy co to warte :) trzeba experymentować
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nawożenie roślin”